Obálka audioknihy Nebojte se klasiky! Hudební škola 22 - Její pastorkyňa

Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2018
Série: Nebojte se klasiky

Audiokniha Nebojte se klasiky! Hudební škola 22 - Její pastorkyňa obsahuje dramatizaci opery Leoše Janáčka podle románu Gabriely Preissové. Účinkují Jana Preissová, Růžena Merunková, Kamil Halbich, Andrea Elsnerová, Naďa Konvalinková, Daniela Kolářová, Jaroslav Plesl, Pavel Tesař, Oldřich Navrátil, Barbora Mošnová.

Víte, koho z mlynářských bratrů Buryjů miluje na počátku příběhu půvabná vesnická dívka Jenůfa a kterého si nakonec vezme za manžela? A znáte strašné tajemství, které v sobě ukrývá Jenůfina pěstounka, vdova Kostelnička? Na tyto otázky vám odpoví dramatizace Jana Jiráně podle libreta Leoše Janáčka v podání známých českých herců s ukázkami hudebních pasáží jednoho z nejslavnějších děl světové operní literatury.

Zpívají: Gabriela Beňačková, Naděžda Kniplová, Vilém Přibyl, Vladimír Krejčík, Jindra Pokorná, Anna Baarová, Květa Belanová, Václav Halíř, Karel Berman.

Série Nebojte se klasiky