Nebojte se klasiky! Hudební škola 4 - Bohuslav Martinů

Interpret: Vanda Hybnerová
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2012

Nebojte se klasiky! Hudební škola 4 - Bohuslav Martinů - svět vážné hudby otevírají Vanda Hybnerová a Saša Rašilov v hudební škole pro žáky, učitele i zvídavé rodiče na této audioknize.

Díky jejich poutavému vyprávění a ukázkám z díla Bohuslava Martinů se mnohému naučíte a poznáte, jak zábavné je být žákem hudební školy. Životopis skladatele se naučíte jakoby nic a ještě se dozvíte třeba proč ho vyhodili z konzervatoře pro "nenapravitelnou nedbalost". A navíc si můžete pobrukovat melodie z Otvírání studánek, baletů Kuchyňská revue nebo Špalíček a další.

Obsah:
Seznamte se: Bohuslav Martinů
Kapitola 1. Muzikantské zápolení
Serenáda č. 4 (Divertimento) pro komorní orchestr, 3. část Allegretto
Kapitola 2. Tři písničky
Aj, stupaj můj koníčku na most z Českých madrigalů
Kapitola 3. O kocourovi v botách
O kocourovi v botách z baletu Špalíček (výběr)
Kapitola 4. Ve skladatelské kuchyni
Charleston ze Suity z baletu Kuchyňská revue
Kapitola 5. Jak se otvírají studánky
Otvírání studánek (výběr)

Pokud vás zajímá více o panu Martinů, na této adrese najdete další informace z Hudební školy, jako je podrobný popis jeho díla, další fotografie, tipy na výlety do jeho rodiště či audiovizuální záznamy jeho nejznámějších hudebních skladeb.

Série Nebojte se klasiky