Margaret Thatcherová – Dáma se neotáčí

Délka: 45 h 43 min
Interpret: Renata Honzovičová Volfová
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 2.58 GB

Audioniha Margaret Thatcherová – Dáma se neotáčí je fascinující portrét jedné z nejmocnějších žen v historii lidstva. Napsal Charles Moore a čte Renata Honzovičová Volfová.

Autorizovaná biografie od britského novináře Charlese Moora, která se věnuje životu Margaret Thatcherové před nástupem do křesla ministerské předsedkyně a prvním létům u moci. Moore měl k dispozici materiály, ke kterým se autoři předchozích biografií Thatcherové vůbec nedostali. Dělal rozhovory se členy rodiny, které byly o to důvěrnější, že všichni zpovídaní věděli, že autobiografie vyjde až po smrti Thatcherové. Pracuje i s osobními dopisy mezi Margaret a její sestrou, mapuje počátek jejího vztahu s Denisem Thatcherem a vykresluje ji jako odvážnou a odhodlanou ženu, která se obratně pohybuje v převážně mužském světě vysoké politiky. Přestože je jeho obdiv k Thatcherové zjevný, snaží se její osobnost vidět nezaujatě a ukazuje ji jednak jako nesmírně talentovanou a obratnou političku, ale i jako zranitelnou ženu, která občas sama dělá chyby.

CHARLES MOORE:
Britský novinář, bývalý redaktor významných deníků a magazínů, například The Daily Telegraph neboThe Spectator. První díl jeho autorizované biografie Margaret Thatcherové vyšel v Británii v roce 2013, krátce po její smrti. Okamžitě zastínil všechny předchozí biografie této významné političky a sklidil nadšené ohlasy.

RENATA HONZOVIČOVÁ VOLFOVÁ:
Česká herečka, hlasatelka a dabérka. Vystudovala Státní konzervatoř v Praze. Pracovala téměř dvacet let jako hlasatelka Českého rozhlasu 2 Praha, věnuje se také namlouvání komentářů k TV pořadům a pro nevidomé načetla už více jak 90 audioknih.

Copyright: © Charles Moore, 2013. Translation © Antonín Hradilek, Jiří Zbořil, Anna Zbořilová, 2015.
Cover Photo © Popperfoto/Getty Images, 2019.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma