Obálka audioknihy Stát se žákem

Vydavatel: Sótó zen
Vydáno: 2015
Série: Au coeur de l’Esprit - V srdci Ducha

Co je smyslem našeho života? Je to vyřešení problému naší existence. Řešením našeho života je praktikovat cestu spolu se všemi žijícími bytostmi. Vědět, že i když máme Buddhovu podstatu, tak až dosud jsme ve svém životě jen tápali. Ta autentická svoboda nám musí být vlastní. Nemůže být dosažena skrze sebe sama, ani skrze druhé. Nebýt svazován společností, ani egem, je, myslím, pravá svoboda. Tato pravá svoboda je uchopit ne-strach. Nic už nás nemůže svazovat, ani nemoc, ani smrt, ani chudoba. Pokud máme takového ducha, neexistuje na zemi ani v nebi žádná pohroma. Upadnout do ohně je katastrofa, dostat milion dolarů je také katastrofa. Je omyl si myslet, že utrpení pochází z nedostatku peněz, z bolesti, zimy a hladu. Kořen tohoto utrpení existuje, ať už jsou peníze či nikoli. Neboť to je utrpení celého vesmíru.
Sandó Kaisen

Kolekce Au coeur de l’Esprit - V srdci Ducha přináší učení zenového buddhismu. Mistr Sandó Kaisen zde jednoduchým, přímým jazykem představuje zen a meditaci, jakožto praxi, kterou muže vyzkoušet každý. Toto učení pramení z jeho vlastní praxe, z jeho prožitku, nebo spíše z jeho zkušeností v různých oborech lidské činnosti, z pozorování přírody, ze studia a zpřítomnění tradičního zenového a buddhistického učení. Jedná se o studiové nahrávky mluveného slova, zvuku a hudby.

Stát se žákem - audiokniha obsahuje učení zenového buddhismu, které předkládá mistr Sandó Kaisen. Interpret Tomáš Hampejs.

Série Au coeur de l’Esprit - V srdci Ducha

Obálka audioknihy Stát se žákem
Stát se žákem
Obálka audioknihy Když se láska probudí
Když se láska probudí
Obálka audioknihy Jak správně meditovat
Jak správně meditovat
Obálka audioknihy Co je to Zen?
Co je to Zen?
Obálka audioknihy Poutník se vrací do chrámu
Poutník se vrací do chrámu
Obálka audioknihy Věčná skutečnost