Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Sudetský dům II

Sudetský dům II

Štěpán Javůrek

Délka: 10 h 46 min
Interpret: Kamila Janovičová
Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2023
Série: Sudetský dům
Typ souboru: MP3
Velikost: 607 MB

ZÁŘÍ 1947 – KVĚTEN 1950

V podhorské vesnici Skláře se po válce zabydlují české rodiny. Mezi nově příchozími je i rodina mladé dívky Jarmily Lukešové. Maminka jí zemřela za války, a tak se Jarmila musí postarat o dva malé bratry, ale také o otce, který rodinné úspory prohrává v kartách. Jarmila se v novém domově zamiluje do Františka Smolíka, ten však její city neopětuje. Věří, že se z Německa vrátí jeho milovaná Paula. Stále více se také dostává do sporu s místními komunisty. Po událostech února 1948 je však jeho boj stále marnější. Komunisté předepisují Smolíkovým pro jejich hospodářství nesplnitelné dodávky, navíc se mluví o plánované kolektivizaci. Jarmila je v těch těžkých časech jediná, kdo při Františkovi pevně stojí. Ten tak poznává, jak statečná žena to je. Dokonce se zdá, že by společný život s ní mohl být útěchou před tím, co se chystá. Ale žádné štěstí netrvá věčně, zvlášť když kolem krouží všemocná strana a její tajná policie…

ŠTĚPÁN JAVŮREK
Štěpán Javůrek (*1987) žije pod Krušnými horami celý svůj život. Ve svém volném čase rád o Krušných horách píše a poznává jejich historii. Román Chaloupky je jeho první vydanou knihou, následují romány Nebe nad Perninkem, Sudetský dům I a II a Krušnohoské osudy. V současné době žije v Chodově a jeho koníčky jsou cestování, psaní, běhání, rodina a pes.

KAMILA JANOVIČOVÁ
Od roku 2008 studovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, poté po roční pauze pokračovala na pražské DAMU. Její první divadelní působení bylo hostování v roce 2010 a 2011 na Komorní scéně ve Hře snů. V roce 2011 také začala hrát ve Slezském divadle Opava roli Luisy v tragédii Úklady a láska. V letech 2017 až 2022 hrála v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Od podzimu roku 2021 hraje v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Z filmových rolí se zapsala do povědomí diváků zejména rolí Aničky v Tajemství staré bambitky 1 a 2.

Audiokniha Sudetský dům II, autor Štěpán Javůrek, čte Kamila Janovičová, režie Ondřej Černý.

více

Série Sudetský dům

Obálka audioknihy Sudetský dům
Sudetský dům
Obálka audioknihy Sudetský dům II
Sudetský dům II

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma