Obálka audioknihy Osudy dobrého vojáka Švejka – Na frontě

Vydavatel: SAGA Egmont
Vydáno: 2022
Série: Osudy dobrého vojáka Švejka díl 2

Vojenský sluha Josef Švejk, který má sklony dostávat sebe i své okolí do nikdy nekončících potíží, i nadále doprovází svůj odjezd na frontu neustálým mudrováním a neúmyslným vyvoláváním chaosu.

Švejkův nadřízený, nadporučík Lukáš, má Švejka tak akorát dost a dostává nového sluhu – Balouna. To vyvolá další vlnu zmatků, kde nechybí policie, opilci, ztracená zavazadla, a nakonec i skutečná válka...

Situační humor tohoto románu je zároveň kritikou nesmyslnosti války a vojenského přemýšlení.

JAROSLAV HAŠEK
Jaroslav Hašek (1883–1923) byl český spisovatel a novinář, známý především pro svůj čtyřdílný román Osudy dobrého vojáka Švejka. Napsal přes 1200 povídek a ve své tvorbě zpracovával především svoje vlastní zážitky. Byl zakladatelem satirického uskupení Strana mírného pokroku v mezích zákona.

Audiokniha Osudy dobrého vojáka Švejka – Na frontě, autor Jaroslav Hašek, čte Alan Novotný.

Série Osudy dobrého vojáka Švejka