Obálka audioknihy Osudy dobrého vojáka Švejka – Pokračování slavného výprasku

Vydavatel: SAGA Egmont
Vydáno: 2022
Série: Osudy dobrého vojáka Švejka díl 4

Josef Švejk je smířen se svým osudem, což mu ani zdaleka neubírá na jeho nekonečném elánu.

Po zjištění, že Švejk je ve skutečnosti Čech, ho čeká obvinění z dezerce a rozsudek smrti. Ve vězení, kde čeká na popravu, mu duchovní útěchu poskytuje kněz Martinec. Tento nábožensky založený muž je natolik zděšen Švejkovým přístupem k životu, že se raději zpije do bezvědomí. Po sérii nedorozumění je Švejk osvobozen a vrací se ke svému pluku.

Dokončení čtvrtého dílu románu o osudech Josefa Švejka, nejlepšího vojáka světové války, přerušilo Haškovo nenadálé úmrtí.

JAROSLAV HAŠEK
Jaroslav Hašek (1883–1923) byl český spisovatel a novinář, známý především pro svůj čtyřdílný román Osudy dobrého vojáka Švejka. Napsal přes 1200 povídek a ve své tvorbě zpracovával především svoje vlastní zážitky. Byl zakladatelem satirického uskupení Strana mírného pokroku v mezích zákona.

Audiokniha Osudy dobrého vojáka Švejka – Pokračování slavného výprasku, autor Jaroslav Hašek, čte Alan Novotný.

Série Osudy dobrého vojáka Švejka