Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Svědectví uloupené dýky

Svědectví uloupené dýky

Martina Novotná

Délka: 12 h 1 min
Interpret: Libor Hruška
Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2023
Série: Tadeáš z Příhraz díl 2
Typ souboru: MP3
Velikost: 678 MB

Poté, co Tadeáš z Příhraz splní úkol zadaný mu samotným panovníkem Václavem II., vydává se společně se sluhy Vítkem a Prokopem zpět na své panství. Cesta zpočátku probíhá v poklidu, záhy se ale mění na boj o holý život, když jsou přepadeni tlupou lapků. Útok se podaří odrazit, během něj je ale vážně raněn Tadeášův společník Vítek. Tadeáš se proto rozhodne zdržet se nějaký čas v šenku, jen kousek od místa, kde ke střetu došlo. Dokáže Tadeáš i tentokrát dostát pověsti obratného vyšetřovatele a odhalit viníka hrdelních zločinů, nebo se bez pomoci věrného Vítka neobejde a pachatel mu proklouzne mezi prsty?

MARTINA NOVOTNÁ
Narodila se v roce 1983 v Karlových Varech. V Praze vystudovala česko-španělské gymnázium a následně absolvovala Policejní akademii obor Bezpečnostně-právní studia a kriminalistika. Rok působila na katedře kriminalistiky jako odborný asistent. Věnuje se výuce cizích jazyků, především angličtiny a španělštiny. Ve svých příbězích využívá zkušenosti nejen z kriminalistiky, ale také z dalších oborů, kterými se zabývá. Její tvorbu ovlivňuje především zájem o historii a historický šerm, jemuž se aktivně věnuje, a studium psychologie se zaměřením na negativní jevy ve společnosti. Stranou jejího zájmu nezůstávají ani tzv. „věci mezi nebem a zemí“. Díky tomu se v jejích knihách můžeme setkávat i s prvky fantasy, které dokreslují detektivní zápletky z doby vlády Václava II. Mezi její další záliby patří především jízda na koni, výroba šperků a psaní recenzí na knihy, kde se zaměřuje na oblast historických románů a detektivek. Pravidelně tak přispívá např. na server databázeknih.cz. Do podvědomí čtenářů se autorka dostala svou prvotinou Vražda nepočestné panny, která vyšla na jaře roku 2020. V současné době žije v Praze, kde spolu s manželem vychovává tři syny.

LIBOR HRUŠKA
Libor Hruška (* 27. září 1965) je český herec, dabér a režisér. Je synem Zdeňka Hrušky, dabingového režiséra, a herečky Miluše Dreiseitlové. Bratr Zdeněk, manželka Kateřina Seidlová i syn Michal jsou také herci. Vystudoval konzervatoř, jako herec působí nebo působil v Divadle ve věži (kde inscenace také režíruje), Divadle Na Prádle, Divadelní společnosti Háta, Státním divadle Ostrava, Divadle pod Palmovkou a Karlínském divadle. Příležitostně hraje ve filmu nebo televizi. Jako dabingový režisér se podílel např. na českém znění seriálu Kobra 11, jako herec pravidelně dabuje od začátku 90. let 20. století a od té doby se objevil v desítkách filmů i seriálů (ze sci-fi např. jako Rodney McKay v seriálu Hvězdná brána: Atlantida, jako Benjamin Sisko v seriálu Star Trek: Stanice Deep Space Nine a od roku 2020 jako kapitán Gabriel Lorca v seriálu Star Trek: Discovery). Za dabing Raye Charlese (hraje Jamie Foxx) ve filmu Ray získal v roce 2006 Cenu Františka Filipovského. Svůj hlas také propůjčil postavě Eddieho Scarpy v počítačové hře Mafia II. a současně se věnuje také načítaní audioknih.

Audiokniha Svědectví uloupené dýky, autorka Martina Novotná, čte Libor Hruška, režie Helena Rytířová.

více

Série Tadeáš z Příhraz

Obálka audioknihy Záhada zmizelého šlechtice
Záhada zmizelého šlechtice
Obálka audioknihy Svědectví uloupené dýky
Svědectví uloupené dýky
Obálka audioknihy Smrt hraje vrhcáby
Smrt hraje vrhcáby

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma