Obálka audioknihy Záhada zmizelého šlechtice

Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2023
Série: Tadeáš z Příhraz díl 1

Pan Tadeáš z Příhraz je povolán samotným králem Václavem II., aby se dostavil na hrad v Sadské. Vydává se tedy na cestu, na níž ho doprovází jeho sluha Vítek, zatímco velitel hradní posádky Jozífek zůstává na panství, aby ho chránil před řáděním lapků. Po příjezdu do Sadské je pan Tadeáš panovníkem pověřen vypátráním mladého šlechtice, který zmizel beze stopy. Zdánlivě snadný případ se však záhy komplikuje. Nic a nikdo není tím, za koho se vydává, a na povrch vyplouvají dávná rodová tajemství…

MARTINA NOVOTNÁ
Narodila se v roce 1983 v Karlových Varech. V Praze vystudovala česko-španělské gymnázium a následně absolvovala Policejní akademii obor Bezpečnostně-právní studia a kriminalistika. Rok působila na katedře kriminalistiky jako odborný asistent. Věnuje se výuce cizích jazyků, především angličtiny a španělštiny. Ve svých příbězích využívá zkušenosti nejen z kriminalistiky, ale také z dalších oborů, kterými se zabývá. Její tvorbu ovlivňuje především zájem o historii a historický šerm, jemuž se aktivně věnuje, a studium psychologie se zaměřením na negativní jevy ve společnosti. Stranou jejího zájmu nezůstávají ani tzv. „věci mezi nebem a zemí“. Díky tomu se v jejích knihách můžeme setkávat i s prvky fantasy, které dokreslují detektivní zápletky z doby vlády Václava II. Mezi její další záliby patří především jízda na koni, výroba šperků a psaní recenzí na knihy, kde se zaměřuje na oblast historických románů a detektivek. Pravidelně tak přispívá např. na server databázeknih.cz. Do podvědomí čtenářů se autorka dostala svou prvotinou Vražda nepočestné panny, která vyšla na jaře roku 2020. V současné době žije v Praze, kde spolu s manželem vychovává tři syny.

LIBOR HRUŠKA
Libor Hruška (* 27. září 1965) je český herec, dabér a režisér. Je synem Zdeňka Hrušky, dabingového režiséra, a herečky Miluše Dreiseitlové. Bratr Zdeněk, manželka Kateřina Seidlová i syn Michal jsou také herci. Vystudoval konzervatoř, jako herec působí nebo působil v Divadle ve věži (kde inscenace také režíruje), Divadle Na Prádle, Divadelní společnosti Háta, Státním divadle Ostrava, Divadle pod Palmovkou a Karlínském divadle. Příležitostně hraje ve filmu nebo televizi. Jako dabingový režisér se podílel např. na českém znění seriálu Kobra 11, jako herec pravidelně dabuje od začátku 90. let 20. století a od té doby se objevil v desítkách filmů i seriálů (ze sci-fi např. jako Rodney McKay v seriálu Hvězdná brána: Atlantida, jako Benjamin Sisko v seriálu Star Trek: Stanice Deep Space Nine a od roku 2020 jako kapitán Gabriel Lorca v seriálu Star Trek: Discovery). Za dabing Raye Charlese (hraje Jamie Foxx) ve filmu Ray získal v roce 2006 Cenu Františka Filipovského. Svůj hlas také propůjčil postavě Eddieho Scarpy v počítačové hře Mafia II. a současně se věnuje také načítaní audioknih.

Audiokniha Záhada zmizelého šlechtice, autorka Martina Novotná, čte Libor Hruška, režie Helena Rytířová.

Série Tadeáš z Příhraz

Obálka audioknihy Záhada zmizelého šlechtice