Obálka audioknihy Hašek: Výběr z díla světově proslulého spisovatele

Hašek: Výběr z díla světově proslulého spisovatele

Jaroslav Hašek

Interpret: Vlasta Burian
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2023

Komplet zvukových nahrávek díla našeho nejslavnějšího literárního humoristy

V kompletu, vydávaném k výročí 140 let od narození Jaroslava Haška, vycházíme z archivních podkladů Supraphonu. Jsou zde např. záznamy z roku 1936 s nahrávkami Švejka v podání Ference Futuristy, scénky ze Švejka z divadla Větrník z roku 1946 s Vlastimilem Brodským, dále např. nepoužité zkušební snímky Švejka s Janem Werichem. Povídky, kterými celý komplet otevíráme, jsou ve velké míře inspirovány dobou Haškova redigování časopisu Svět zvířat. U zvířat nacházel Hašek modely chování, jež bývají u lidí skryty zástěnou výchovy. Závěrečný bonus tvoří také povídky, dosud ve zvuku nevydané, čtené mladými herci Ivanem Luptákem, Jakubem Albrechtem a Vojtěchem Vondráčkem. I zde, v řadě příběhů, nalézá Hašek srovnání života zvířat a lidí a jeho přístup je jímavě filozoficky humorný, což lze říci o celé tvorbě tohoto geniálního tvůrce.

Audiokniha Hašek: Výběr z díla světově proslulého spisovatele. Čtou Vlasta Burian, Jan Werich, Jiřina Šejbalová a další.