Obálka audioknihy Lockdown

Vydavatel: Audiotéka, Epocha
Vydáno: 2021

DESET AUTORŮ, DESET PŘÍBĚHŮ, JEDEN LOCKDOWN

Sborník, který vznikl jako inciativa nakladatelství Epocha v době krizového stavu republiky, vás zavede do nových fantastických světů – ať už mezi skřety, elfy a půlčíky jako povídka Staré vznešené časy od Františka Kotlety, nebo do světa technologických vymožeností jako Panenka Romana Bureše. Navštívíte futuristickou budoucnost v Sobotní směně Kristýny Sněgoňové, jeden prazvláštní magický chudobinec v povídce Petry Kubaškové nebo třeba Město zrůd v příběhu Lucie Lukačovičové. Zjistíte, zda se hrdinům podaří zachránit mladou vdovu v příběhu Allerseelen od Oskara Fuchse nebo své blízké v povídce Staří přátelé od Michaely Merglové. Odhalíte Stíny nad Prahou s Davidem Šenkem, ponoříte se do světa cti a alchymie v Tlesknutí jedné dlaně od Petra Schinka a s Daliborem Váchou okusíte Cestu na jih.

ZUZANA SLAVÍKOVÁ
Vystudovala herectví na brněnské JAMU, do roku 2007 byla členkou Mahenova divadla v Brně a poté dostala angažmá v pražském Divadle pod Palmovkou, kde působí dodnes. V letech 2002–2005 uváděla televizní soutěž Nejslabší, máte padáka!, díky které se dostala do širšího povědomí. V současnosti účinkuje hojně v seriálech (Detektiv Martin Tomsa, Četnické humoresky, Ordinace v Růžové zahradě, Přístav, Ulice), objevuje se ve filmech (Doktor od jezera hrochů, Teorie tygra), známá je díky práci v rozhlase a především z dabingu (dabuje např. Kate Winslet, Susan Sarandon nebo Julianne Moore).

PETR BURIAN
Petr Burian vystudoval Státní konzervatoř v Praze, obor hudebně-dramatický (absolvoval v roce 1998). Hostoval v divadle v Karlových Varech či později v pražském Činoherním klubu. Filmové zkušenosti získal například ve filmu režisérky Z. Zemanové Eine kleine jazz music nebo v Tmavomodrém světě režiséra Jana Svěráka. V letech 1996 - 1999 účinkoval v různých televizních pořadech jako například: Co mám dělat, když…., O poklad Anežky české, v seriálu Na lavici obžalovaných (režie M. Holý) aj. V neposlední řadě hrál také v televizním filmu režiséra Filipa Renče Polojasno. Od roku 1994 aktivně působí i v dabingu. V letech 1998 - 2000 působil na rádiu Zlatá Praha jako moderátor ranního vysílání. Mezi jeho záliby patří sport, francouzská kinematografie a Francie obecně.

Audiokniha Lockdown – povídky Františka Kotlety, Kristýny Sněgoňové, Michaely Merglové a dalších čte Zuzana Slavíková a Petr Burian. Režie Helena Rytířová.