Obálka audioknihy Krásky a vetřelci

Vydavatel: Audiotéka, Epocha
Vydáno: 2021
Velikost: 1.10 GB

Vejdou mimozemšťan, Čech a Žmrnlub do baru a Čech řekne: „Co je, sakra, Žmrnlub?“

Ať je to cokoliv, v téhle knize to nenajdete. Na rozdíl od mimozemšťanů a Čechů. A Češek. A bojů mezi nimi. Tedy mimozemšťany a Čechy. A Češkami. Jak to dopadne, je jasné: Jsme přece Češi. Nevzdáme se. A pokud, bude přitom alespoň sranda. A taky hromada sexu. Nová antologie tuzemské fantastiky přináší to nejlepší, co se o střetu mezi mimozemšťany a lidmi dá napsat. S nádechem zlatého věku světové sci-fi a poctivou dávkou české a slovenské neomalenosti a schopnosti přijít s příběhy, při kterých se budete smát, bát, bavit i červenat.

Čekají vás ostřílení autoři, krásky, krasavci, emzáci i hnusáci.

OBSAH:
1) Nezvratný osud, Petr Heteša
2) Neffi, Roman Bureš
3) Nemůže pršet věčně, Lucie Lukačovičová
4) Slizka, Michaela Merglová
5) Jmenoval se Moše, Martin Paytok
6) Krvavý, Peter Jelínek
7) Xenofil, Jan Kotouč
8) Druhá jakost, Dan Černý
9) Gerasim v zemi za zrcadlem, Kristýna Sněgoňová
10) Období, Vilém Koubek
11) Děti pustin, Alžběta Bílková
12) Aprilium, Oskar Fuchs
13) Oblázky, Judith Random
14) Říkali mu Hurikán, Dalibor Vácha
15) Dostihy a sázky, Sára Vůchová
16) Matka jižních hvězd, František Kotleta

TEREZIE TABERYOVÁ
Terezie Taberyová je speaker s dlouholetou praxí v dabingu jak pro soukromé stanice, tak i pro veřejnoprávní televizi. U mikrofonu vyrůstala už jako dítě, kdy v osmi letech nadabovala své první malé role. Od té doby spolupracuje s různými studii a zadavateli. Její nejzásadnější role jsou např. v trilogii „Hunger Games“ (Katniss) nebo „Twilight sága“ (Jeny), dále ve filmech „Terapie láskou“ (Tiffany), „Divergence“ (Tris), „X-Men“ (Raven/Mystique), v animovaných filmech „Jak vycvičit draka“ (Astrid) či „Včelka Mája“ (Mája) nebo v seriálech „Teorie velkého třesku“ (Bernadette), „Taková moderní rodinka“ (Haley), apod. Své zkušenosti v poslední době uplatňuje také při načítání audioknih.

JAKUB SAIC
Narodil se v Praze a po studiu Taneční konzervatoře vystudoval herectví na DAMU. Během studií hostoval v Národním divadle, v Divadle Na Zábradlí a v Městských divadlech Pražských. Byl jedním z prvních členů Divadelního Spolku Kašpar, kde působil bezmála 10 let. Poté hostoval několik let v divadle Na Prádle. Účinkoval i v mnoha televizních pohádkách a inscenacích. V současné době se věnuje především dabingu a rozhlasové práci.

Audiokniha Krásky a vetřelci – antologie povídek, která vznikla pod taktovkou editorského dua Leoš Kyša a Michaela Merglová. Čte Terezie Taberyová a Jakub Saic. Režie Jan Žáček.