Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Karel IV. a koruna římských králů - Vzkříšené srdce Evropy

Karel IV. a koruna římských králů - Vzkříšené srdce Evropy

Jaromír Jindra

Délka: 12 h 0 min
Interpret: Radek Valenta
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2023
Série: Lucemburská sága díl 5
Typ souboru: MP3
Velikost: 677 MB

Karel Lucemburský se jako nový panovník navrací z vítězného tažení proti Ludvíku IV. Bavorovi, čímž si upevnil postavení římsko-německého krále. Přichází do vydrancovaných Čech, kde mu patří snad jen ta koruna, kterou se – až bude dokončena – chystá dát korunovat za krále. Přesto je rozhodnut navrátit přemyslovsko – lucemburskému dědictví bývalou slávu a vytvořit z něho uznávané centrum příští Evropy. Zůstane jen u jeho představ nebo je promění ve skutek? Postaví se Karlovi po bok Matouš Rozoumek, který kdysi sloužil Elišce Přemyslovně? Jak bude reagovat šlechta, která si zvykla sama rozhodovat v zemi opuštěné Janem Lucemburským? A jak reagují němečtí kurfiřti, kterým se nelíbí volba Lucemburka římským králem? Zvládne mladý Lucemburk intriky mocných Wittelsbachů? Buďte svědky dramatických osudů vzkříšení srdce Evropy.

JAROMÍR JINDRA
Jaromír Jindra se narodil 29. října 1949 v Českých Budějovicích. Po ukončení středoškolského studia se stal redaktorem krajského deníku, později zástupcem šéfredaktora (dnes již nevycházejícího) týdeníku Nový život. V letech, kdy aktivně působil jako novinář, se ve své tvorbě věnoval odborným publikacím z oboru filumenie, kde napsal a vydal takřka dvě stovky titulů vesměs z historie českého sirkařství. Ke krásné literatuře se vrátil teprve na konci 20. století. V poslední době mu vyšly historické romány z českých dějin Spiklenci z lásky, Sny umírají s králi, Válka královen, Jed pro kralevice, Boj slepého krále a také román o Johannu Keplerovi Zajatec osudů – Dcera magistra Kelleyho.

RADEK VALENTA
Radek Valenta (1976) je český herec, známý z mnohých divadelních scén: Městské divadlo Mladá Boleslav, Divadlo v Řeznické, Divadlo Viola, Divadlo Lyra Pragensis, Divadlo Spirála, Komorní činohra, Divadlo Ungelt nebo pražské Divadlo Pod Palmovkou, kde je v současnosti v angažmá. Filmoví diváci jej především znají jako Jindřicha z Princezny ze mlejna, z nejnovějších televizních rolí jmenujme Případ pro lyžaře (režie L. Bělohradská), seriál Bohéma (režie R. Sedláček) nebo seriál Slunečná. Věnuje se také dabingu a skládá hudbu k divadelním představením i vlastní písně.

Jaromír Jindra: Karel IV. a koruna římských králů | Čte Radek Valenta, Sofie Streitová | Režie Jan Drbohlav | Zvuk, střih a mastering Rostislav Koňařík | Hudba Štěpán Škoch | Natočeno ve studiu Mixing.Today | Grafiku CD podle knižní obálky adaptoval Michal Holík | Produkce Petra Kinclová | Supervize Alena Brožová | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v prosinci 2023

Nahrávka vznikla dle knihy:
Karel IV. a koruna římských králů – Vzkříšené srdce Evropy © Jaromír Jindra, 2021 | Obálku navrhla Lucie Vávrová | Vydala Euromedia Group, a.s. v edici Brána v roce 2021

Audiokniha Karel IV. a koruna římských králů - Vzkříšené srdce Evropy, autor Jaromír Jindra, čtou Radek Valenta a Sofie Streitová.

více

Série Lucemburská sága

Obálka audioknihy Sny umírají s králi
Sny umírají s králi
Obálka audioknihy Jed pro kralevice
Jed pro kralevice
Obálka audioknihy Boj slepého krále
Boj slepého krále
Obálka audioknihy Karel IV. - Stíny minulosti
Karel IV. - Stíny minulosti
Obálka audioknihy Karel IV. - Vzpoura vévodů
Karel IV. - Vzpoura vévodů

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma