Obálka audioknihy Dívka, která spadla z nebe

Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2018
Série: Marian Sutrová díl 1

Marian je napůl Angličanka a napůl Francouzka: zkrátka ideální adeptka pro britský výsadek ve Francii za 2. světové války. Roku 1943 ji po náročném výcviku v pouhých dvaceti letech umístí nedaleko malého městečka Lussac, odkud má pomáhat místnímu odboji a při tom zařídit emigraci pro významného fyzika Clémenta žijícího v Paříži, známého svých rodičů a zároveň vlastní platonickou lásku z doby dospívání. Skutečnost, že mezi sebou stále vnímají citové pouto, jí může pomoci, anebo úkol naopak zkomplikovat. Jak v prostředí všudypřítomného klamu špionáže rozeznat, kdo je spojenec a kdo nepřítel?

Simon Mawer:

Úspěšný britský spisovatel po studiích zoologie v Oxfordu pracoval jako učitel biologie v Anglii, na Kypru i na Maltě a svou literární prvotinu Chiméra vydal až na prahu čtyřicítky. Vzápětí za ni získal McKitterickovu cenu udělovanou nejlepším britským románovým debutům a vzniklá očekávání naplnil další knihou Mendelův trpaslík. Po ní následovaly romány Evangelium podle Jidáše a Pád, za který obdržel Boardman-Taskerovu cenu. U českých čtenářů dosáhl největšího úspěchu s prózou Skleněný pokoj (nominovanou roku 2009 na Man Bookerovu cenu, nejprestiž­nější knižní ocenění anglicky mluvícího světa), podle které vzniklo rovněž divadelní představení v Městském divadle Brno. Autorovu tvorbu vydává v češtině nakladatelství Kniha Zlín.

Lucie Pernetová:

Po absolvování gymnázia nastoupila jako elévka do Městského divadla v Mostě. Po šesti letech, která považuje za svou hereckou školu, dostala nabídku angažmá v divadle ABC. Nyní je členkou souboru Městských divadel pražských. Spolupracuje s Českým rozhlasem, hostuje také v Činoherním klubu a v Divadle Palace. Je členkou souboru Veselé skoky. Zahrála si v televizních filmech Dva na schodišti, Crash Road, Až kohout snese vejce, v pohádce Boháč a chudák či v seriálu Život a doba soudce A. K. Je hlasem Tryskomyši ve Studiu Kamarád. Spolupracuje také na koncertní řadě Orchestr na dotek se S. O. hl. m. Prahy FOK. Je maminkou Barbory a Jana.

Dívka, která spadla z nebe - audiokniha obsahuje román z období druhé světové války, jehož hlavní postavou je Marian Sutrová. Autor Simon Mawer. Čte Lucie Pernetová

Série Marian Sutrová

Obálka audioknihy Dívka, která spadla z nebe