Obálka audioknihy Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války - komplet

Vydáno: 2017
Série: Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války
Velikost: 1.92 GB

První ucelené vydání audio verze všech dílů románu Jaroslava Haška z rozhlasových nahrávek z let 2012 – 2017 v režii Markéty Jahodové. Završení dlouholetého projektu Českého rozhlasu Vltava a Radioservisu s interpretem Oldřichem Kaiserem.

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. „Švejk nenapravuje svět," píše Jindřich Chalupecký, „tady se nedá už nic napravit. Má-li se svět zachránit, nezbývá, než si už nic nepředstírat a začít znova v troskách a z trosek. Švejk také není než troska starého světa, ubožák, který se sám prohlašuje za blba. A přece právě on a jenom on přináší naději. Je nutno zbavit se všech iluzí, je nutno přijmout dokonalou prohru, aby se svět mohl zachránit.“

I z mnoha dílného rozhlasového tvaru nezadržitelně proniká Haškův groteskní humor, ta zvláštní energie, která pokládá na lopatky vše duté a statické.

Obsah:
Díl I. V zázemí
Díl II. Na frontě
Díl III. Slavný výprask
Díl IV. nedokončený Pokračování slavného výprasku

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války - komplet - audiokniha obsahuje kompletní znění rozhlasových nahrávek slavného díla Jaroslava Haška v podání Oldřicha Kaisera.

Série Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války