Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Karel IV. - Stíny minulosti

Karel IV. - Stíny minulosti

Jaromír Jindra

Délka: 11 h 26 min
Interpret: Radek Valenta
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2024
Série: Lucemburská sága díl 6
Typ souboru: MP3
Velikost: 645 MB

Po jednání s vévodou Albrechtem Habsburským v Budějovicích na podzim roku 1350 se Karel IV. účastní lovu v blízkosti Zvíkova. Mezi lovci, kteří se po skončeném honu sešli na shromaždišti, však král chybí. Pátrači ho najdou v bezvědomí, s přeraženou čelistí a poraněnou krční páteří. Stojí za zraněním náhoda, nebo něčí úmysl?

Když je poblíž nalezena mrtvola venkovana vybaveného Habsburkovou pečetí, miska vah se pomalu vychyluje na stranu pokusu o královraždu. Velitel královy ochranné družiny Karel Rozoumek proto povolá na pomoc přátele a také se sám pouští do pátrání. Za zavřenou bránou hradu Zvíkov zatím leží těžce zraněný český a římský král. Podaří se Rozoumkovi odhalit, kdo se pokusil krále zabít? Bude králův osobní lékař schopen Karla IV. Uzdravit?

JAROMÍR JINDRA
Jaromír Jindra se narodil 29. října 1949 v Českých Budějovicích. Po ukončení středoškolského studia se stal redaktorem krajského deníku, později zástupcem šéfredaktora (dnes již nevycházejícího) týdeníku Nový život. V letech, kdy aktivně působil jako novinář, se ve své tvorbě věnoval odborným publikacím z oboru filumenie, kde napsal a vydal takřka dvě stovky titulů vesměs z historie českého sirkařství. Ke krásné literatuře se vrátil teprve na konci 20. století. V poslední době mu vyšly historické romány z českých dějin Spiklenci z lásky, Sny umírají s králi, Válka královen, Jed pro kralevice, Boj slepého krále, Karel IV. a koruna římských králů, Zajatec osudů – Dcera Edwarda Kelleyho a Zajatec osudů – Horoskop pro Valdštejna.

RADEK VALENTA
Radek Valenta (1976) je český herec, známý z mnohých divadelních scén: Městské divadlo Mladá Boleslav, Divadlo v Řeznické, Divadlo Viola, Divadlo Lyra Pragensis, Divadlo Spirála, Komorní činohra, Divadlo Ungelt nebo pražské Divadlo Pod Palmovkou, kde je v současnosti v angažmá. Filmoví diváci jej především znají jako Jindřicha z Princezny ze mlejna, z nejnovějších televizních rolí jmenujme Případ pro lyžaře (režie L. Bělohradská), seriál Bohéma (režie R. Sedláček) nebo seriál Slunečná. Věnuje se také dabingu a skládá hudbu k divadelním představením i vlastní písně.

SOFIE STREITOVÁ
Sofie Streitová (* 2006) studuje Pražskou konzervatoř. Vystupovala ve sboru Národního divadla, ve Stavovském divadle a v Dětské opeře Praha. Zahrála si také v nově připravovaném seriálu Mozaika. Věnuje se také načítání audioknih.

Jaromír Jindra: KAREL IV. Stíny minulosti | Čte Radek Valenta a Sofie Streitová | Režie Jan Drbohlav | Zvuk, střih a mastering Vladimír Srb | Hudba Štěpán Škoch | Natočeno ve studiu Mixing.Today | Grafiku CD podle knižní obálky adaptoval Michal Holík | Produkce Petra Kinclová | Supervize Alena Brožová | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v únoru 2024

Nahrávka vznikla dle knižní předlohy
Copyright © Jaromír Jindra, 2022 | Cover design © Lucie Vávrová, 2022 | All rights reserved | Vydala Euromedia Group, a. s., v edici Brána v roce 2022

Audiokniha Karel IV. - Stíny minulosti, autor Jaromír Jindra, čtou Radek Valenta a Sofie Streitová.

více

Série Lucemburská sága

Obálka audioknihy Sny umírají s králi
Sny umírají s králi
Obálka audioknihy Jed pro kralevice
Jed pro kralevice
Obálka audioknihy Boj slepého krále
Boj slepého krále
Obálka audioknihy Karel IV. - Stíny minulosti
Karel IV. - Stíny minulosti

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma