Obálka audioknihy The Crown

Interpret: Marek Holý
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2019

Když Elizabetin otec náhle zemře, veškerá zodpovědnost za Britské impérium padá do jejích rukou. Mladá Elizabeth už má tak co dělat se svými dvěma dětmi, ale nyní se musí naučit, jak se stát královnou. V době, kdy se Británie vypořádává s dopady války, musí mladá žena čelit i vlastním problémům a zároveň využít všechny své schopnosti i prostředky, aby zajistila stabilitu britské monarchie.

Zní to jako strhující román, ale jedná se o životopisný portrét nejdéle vládnoucí britské panovnice, Alžběty II. Královský životopisec Robert Lacey v této knize detailně líčí každodenní život uvnitř Buckinghamského paláce a v sídle premiéra v Downing Street č. 10.

ROBERT LACEY
Robert Lacey je britský historik a životopisec. Je autorem spousty bestsellerových životopisů jako například biografie Henryho Forda a Královny Alžběty II. Je také známý jako historický poradce seriálu The Crown, který běží na Netflixu. Lacey vystudoval historii v britské Cambridge.

MAREK HOLÝ
Brněnský herec. Před studiem JAMU dal přednost angažmá v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Odtud jeho cesta pokračovala do Prahy, kde se stal členem hereckého souboru Divadla na Vinohradech. Je držitelem Ceny Thálie za rok 2013 za titulní roli v muzikálu Zorro. V televizi se objevuje zřídka, například v pohádkách Sedmero krkavců nebo Kočičí princezna. Hodně se věnuje dabingu a načítání audioknih.

Text copyright © Robert Lacey, 2017. Originally published in the English language in the UK by Blink Publishing, an imprint of Kings Road Publishing Limited. Překlad © Dagmar Stárková, 2018. Audiokniha byla vydána ve spolupráci s nakladatelstvím Knihy Omega.

The Crown je audioknižní portrét nejdéle vládnoucí britské panovnice vzniklý podle úspěšného seriálu společnosti Netflix. Napsal Robert Lacey. Čte Marek Holý.