Rok v Provenci

Délka: 8 h 35 min
Interpret: Pavel Chovanec
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2013
Typ souboru: MP3
Velikost: 484 MB

Rok v Provenci - audiokniha obsahuje nahrávku cestopisné knihy, jež se stala bestsellerem. Autorem je Peter Mayle. Čte Pavel Chovanec.

Rok v Provenci je první částí volné trilogie vonící levandulí a chutnající po těch nevybranějších lahůdkách a nejlepším víně. Chronologicky popisuje rok jednoho Brita, který se rozhodl přestěhovat do malé vesnice v malebné francouzské oblasti Provence. S anglickým humorem v jeho nejlaskavější podobě nás autor seznamuje s radostmi i úskalími života cizince, který se rozhodl uskutečnit svůj sen žít v místě, které dosud znal pouze jako turista. Kniha Rok v Provenci získala řadu ocenění, například British Book Awards pro rok 1989 za nejlepší cestopisnou knihu.

Zakoupením tohoto titulu přispíváte na rozvoj audiofondu pro zrakově postižené.
Audiokniha vychází v edici Načteno.

Peter Mayle (1939 Brighton)
Slavný britský spisovatel narozen v Brightonu, proslavený především řadou knih zabývajících se jeho pobytem v Provence. V roce 1975 se rozhodl ukončit své patnáctileté působení v reklamním průmyslu a začal se věnovat vzdělávacím knihám včetně série věnované sexuální výchově dětí a mladistvých. Ve svých padesáti letech se do historie zapsal knihou Rok v Provenci vypravující o roce stráveném v Ménerbes, vesnici na jihu départmentu Vaucluse v oblasti Provence. Tato kniha se okamžitě stala bestsellerem a získala řadu ocenění a byl podle ní natočen i televizní seriál. Francouzská vláda samotného autora jmenovala roku 2002 Rytířem Čestné legie.

Pavel Chovanec vystudoval pražskou a moskevskou konzervatoř v oboru violoncello a dirigování. Od roku 1995 působil jako externí hlasatel v ČRo 3 Vltava, což ho dovedlo i k namlouvání audioknih pro Knihovnu a tiskárnu pro nevidomé Karla Emanuela Macana. Hlas propůjčil téměř čtyřem desítkám děl. V současné době vyučuje, spolupracuje s Českým rozhlasem, diriguje a vystupuje jako sólový a komorní violoncellista.

Knižní předloha k této audioknize k zakoupení na www.KNIHCENTRUM.cz.

více

Série Provence

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma