Obálka audioknihy Rok v Provenci

Vydáno: 2021
Série: Provence

VÍTEJTE V KRAJINĚ LEVANDULE, VÝBORNÉHO VÍNA A LANÝŽŮ

Humorné vyprávění, ze kterého dýchá provensálská atmosféra plná skvělého jídla, místních zvyků a svérázných postaviček.

Rok v Provenci je první částí volné trilogie vonící levandulí a chutnající po těch nejvybranějších lahůdkách a nejlepším víně. Chronologicky popisuje rok jednoho Brita, který se rozhodl přestěhovat do malé vesnice v malebné francouzské oblasti Provence. S anglickým humorem v jeho nejlaskavější podobě nás autor seznamuje s radostmi i úskalími života cizince, který se rozhodl uskutečnit svůj sen žít v místě, které dosud znal pouze jako turista. Kniha Rok v Provenci získala řadu ocenění, například British Book Awards pro rok 1989 za nejlepší cestopisnou knihu.

PETER MAYLE
Slavný britský spisovatel se narodil v Brightonu, ale vyrostl a dopěl na Barbadosu, kam se rodina
přestěhovala brzy po jeho narození a kde otec pracoval jako koloniální úředník. V roce 1975 se
Peter Mayle rozhodl ukončit své patnáctileté působení v reklamním průmyslu a začal se věnovat
vzdělávacím knihám včetně série věnované sexuální výchově dětí a mladistvých a psal fejetony a
povídky do časopisů. Proslavil se především řadou knih popisující jeho přesídlení do Provence.
Kniha Rok v Provenci (1993) vypravující o roce stráveném v Ménerbes, vesnici na jihu
départmentu Vaucluse se okamžitě stala bestsellerem a získala řadu ocenění a byl podle ní
natočen i televizní seriál. Francouzská vláda autora jmenovala roku 2002 Rytířem Čestné legie.
Napsal více než čtyři desítky románů a novel, převážně humoristických, cestopisných a
gastronomických s autobiografickými prvky, někdy s kriminální zápletkou. Jeho práce byly
přeloženy do více než 20 jazyků

PAVEL SOUKUP
Po maturitě na SVVŠ Budějovická roce 1967 vystudoval fakultu žurnalistiky na Univerzitě Karlově v Praze a Divadelní fakultu AMU. Prošel divadly v Olomouci (1974–1978), Liberci (1978–1982) a Městskými divadly pražskými (1982–1986). Později se stal členem souboru Hudebního divadla v Karlíně. Jako dabér propůjčil svůj hlas herckým osobnostem jako Arnold Schwarzenegger, Robin Wiliams, Gérard Depardieu, Michael Douglas, Harrison Ford, Bruce Willis, Robert Redford nebo Sylvester Stallone. Svým zajímavým, melodickým hlasem doprovodil mnoho dokumentů.

Nahrávka vznikla podle knihy Petera Maylea Rok v Provenci, vydané nakladatelstvím Argo v roce 2013. Copyright © 1989 Escargot Productions Ltd. Z anglického originálu A Year in Provence, vydaného nakladatelstvím Pan Books Ltd. v Londýně v roce 1990 přeložil Paul Millar. Translation © Paul Millar, 2013. Čte Pavel Soukup. Režie a zvuk Jan Koukal a Nikolaj Ivaskiv. Hudba Dominik Svoboda. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2021.

Audiokniha Rok v Provenci obsahuje nové vydání oceňovaného titulu Petera Maylea. Čte Pavel Soukup (původní interpret Pavel Chovanec).

Série Provence

Obálka audioknihy Navždy Provence