Obálka audioknihy Queen – Neznámá historie

Interpret: Jiří Korn
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2019

Peter Hince se coby řadový „bedňák“ a později šéf technického doprovodu skupiny Queen zúčastnil mezi lety 1973 a 1986 řady mezinárodních koncertních turné kapely. Ve své knize Queen – Neznámá historie nabízí unikátní vhled do života rockových hvězd s jeho radostmi i strastmi. Popisuje zástupy fanynek, nekonečné večírky, ale i detaily z provozu arén a stadionů ve všech koutech světa. Poznejte opravdový život Freddieho Mercuryho a dalších členů slavného uskupení pohledem jednoho z jejich nejbližších spolupracovníků.

Nechte se vtáhnout do světa, kterému vládnou sex, drogy a rokenrol. Díky autorovu zábavnému, a přitom laskavému stylu vyprávění si budete připadat, jako byste byli u toho.

PETER HINCE
Známý fotograf a bývalý „bedňák“ slavných rockových kapel a zpěváků sedmdesátých a osmdesátých let se narodil v roce 1955 v anglickém Herefordu. V hudební branži začínal prací pro Davida Bowieho, dále spolupracoval s takovými jmény jako Roxy Music, Brian Eno a Lou Reed. Nejvýznamněji se do dějin showbyznysu zapsal coby šéf technického doprovodu dohlížejícího na zvukovou aparaturu na světových koncertních turné skupiny Queen, pro niž pracoval v letech 1973-1986.

JIŘÍ KORN
Zpěvák, tanečník a herec se narodil v roce 1949 v Praze. Jeho hudební začátky jsou spojeny s kapelami Rebels a Olympic, první sólové album vydal v roce 1972. V průběhu sedmdesátých let se několikrát umístil na předních příčkách ankety Zlatý slavík. V devadesátých letech se věnoval především tanci, od roku 2002 pak působí ve vokálním uskupení 4TET. Je znám také jako herec, ztvárnil například hlavní roli v pohádce Honza málem králem. Své pohybové nadání dále uplatnil na muzikálové scéně v představeních Bídníci, Dracula a Monte Christo. Neméně úspěšně se věnuje rovněž sportu, jeho doménou je především kulečník a bowling.

© Text copyright Peter Hince. Originally published in the English language in the UK by John Blake Publishing, an imprint of Kings Road Publishing. © Text copyright Peter Hince. Originally published in the English language in the UK by John Blake Publishing, an imprint of Kings Road Publishing.

Audiokniha Queen – Neznámá historie od britského autora Petera Hince vás zavede do zákulisí jedné z nejslavnějších rockových kapel v dějinách. Čte Jiří Korn. Režie Jan Jiráň.