Obálka audioknihy Srdce mého ostrova

Interpret: Tereza Kostková
Vydavatel: Wunderman
Vydáno: 2019

S audioknížkou o babičce je to prosté. Kam mé myšlenky sahají, všichni se mě velmi zvědavě ptají: „Ty máš prý španělskou babičku?“ Až jsem pochopila, že to působí přímo exoticky. Pro mě to samozřejmě bylo přirozené. A protože fascinace mallorskou babičkou neustává, rozhodla jsem se vzpomínky na ni sepsat.

Původní zadání bylo vytvořit doprovodný text ke kuchařce. Vynechala jsem tedy některé vztahové události jejího života a zaměřila se na to, jak a co jsem dětskýma a dospívajícíma očima viděla z babičky já. Je to jen takový závan, lehký dotek, a k tomu možnost si něco uvařit. Nebo naopak si to k vaření pustit. Než bude hotová paella, máte doposloucháno.

Audiokniha Srdce mého ostrova – Koření života babičky Tonity obsahuje vzpomínky Terezy Kostkové na mallorskou babičku Tonitu prokládané jejími exotickými kulinářskými recepty. Napsala a vypráví Tereza Kostková.