Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Boj o ostrov

Boj o ostrov

Arthur Ransome

Délka: 12 h 26 min
Interpret: Aleš Procházka
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019
Série: Vlaštovky a Amazonky díl 1
Typ souboru: MP3
Velikost: 701 MB

Dariénský štít přitahuje neohrožené dobrodruhy i piráty. Kdo v boji o ostrov zvítězí?

Každý, kdo má aspoň trochu rád dobrodružství, si dokáže představit, jakou mají sourozenci Walkerovi (John, Zuzana, Titty a Roger) radost, když mohou na své loďce Vlaštovce podniknout výpravu po jezeře na nedaleký ostrov Divkých koček. Moc dlouho si ale bezstarostného táboření a plachtění neužijí. Netuší, že se jim podařilo proniknout na území Amazonek (Nancy a Peggy Blackettovy), které nikomu nedají nic zadarmo. A co teprve, když v zátoce objeví loď námořního kapitána, piráta Flinta, naloženou cennostmi? První díl kouzelného vyprávění, zasazeného do Jezerní oblasti v severozápadní Anglii.

ARTHUR RANSOME
Anglický novinář a spisovatel. Proslavil se především svým třináctidílným románovým cyklem pro děti o Vlaštovkách a Amazonkách. Inspiraci pro své dílo získal ještě na střední škole díky rodině Collingwoodových, kteří měli dům u jezera Coniston v tzv. Jezerní oblasti (Lake District). Vysokoškolská studia přírodovědy nedokončil, nejprve se stal poslíčkem v nakladatelství a potom procestoval Dánsko, Švédsko, Německo, Francii a také Rusko, kde od roku 1916 působil jako válečný zpravodaj. Od roku 1924 pak působil v Egyptě a později v Číně. Po návratu do vlasti se pustil do psaní knih pro děti. Roku 1936 získal za šestý díl z cyklu o Vlaštovkách a Amazonkách s názvem Holubí pošta jako první anglickou prestižní cenu za dětskou literaturu Carnegie Medal.

ALEŠ PROCHÁZKA
Po absolvování DAMU se stal členem souboru Činoherního studia Ústí nad Labem, dále působil v Městském divadle v Kolíně a hostoval ve dvou inscenacích v pražském Činoherním klubu. Šestnáct let strávil v Divadle pod Palmovkou, kde zazářil v desítkách rolí, například jako Jakub v dramatu Jakub a jeho pán (M. Kundera) nebo jako markýz de Valmont v Nebezpečných vztazích (Ch. Hampton). V sezoně 2008/2009 se stal členem MDP. Jeho tvář znají diváci z řady televizních seriálů, z poslední doby jmenujme Ohnivý kuře (2018) nebo Bohéma (2017). Mimo divadlo se nejraději věnuje rozhlasové tvorbě. V dabingu propůjčil svůj výrazný hlas mnoha hvězdám – Tomu Hanksovi, Kevinu Spaceymu, namluvil i agenta Coopera v kultovním Lynchově seriálu Twin Peaks nebo Severuse Snapea v sérii filmových adaptací příběhů o Harrym Potterovi. Pro Tympanum načetl trilogii Pána prstenů a dále například audioknihy Drasticky děsivý Dexter, Sir Arthur Conan Doyle: Vzpomínky na Sherlocka Holmese a další.

Audiokniha Boj o ostrov je román o dobrodružství skupiny dětí na osamělém ostrově uprostřed jezera, o jejich námořnickém životě a o bojích, které vedly posádky jejich dvou pirátských lodí, Vlaštovky a Amazonky. Napsal Arthur Ransome, čte Aleš Procházka.

více

Série Vlaštovky a Amazonky

Obálka audioknihy Trosečníci z Vlaštovky
Trosečníci z Vlaštovky
Obálka audioknihy Boj o ostrov
Boj o ostrov
Obálka audioknihy Petr Kachna
Petr Kachna

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma