Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Prašina – Černý merkurit

Prašina – Černý merkurit

Vojtěch Matocha

Délka: 8 h 13 min
Interpret: Matouš Ruml
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019
Série: Prašina díl 2
Typ souboru: MP3
Velikost: 463 MB

Za tajemstvím, ukrytém v nebezpečných zákoutích Krchlebů...

Od prvního dobrodružství v tajemné pražské čtvrti uplynulo pár měsíců. Pak Jirka s En objeví nebezpečnou prašinskou část Krchleby...

Prašinu sevřel mráz, neobydlené ulice jsou zaváté sněhem. Od prvního dobrodružství Jirky a En uplynulo několik měsíců, přímo v tajemné čtvrti si vybudovali klubovnu zvanou Doupě a objevili prašinskou část Krchleby, ze které přichází hrozba pro celé město. Přesto se zdá, že jejich přátelství slábne. Na koho se ještě mohou spolehnout, když i oni dva před sebou mají tajnosti? Pod ocelovým nebem se odehraje strhující příběh, který vyvede z omylu všechny, kdo si mysleli, že na Prašině může nastat klid. Pokračování úspěšné audioknihy, ověnčené cenou Nejlepší audiokniha pro děti a mládež 2018, odhalí nová zákoutí a tajné stezky křižující záhadnou pražskou čtvrť.

VOJTĚCH MATOCHA
Vystudoval matematiku, dnes vyvíjí software pro mobilní telefony. Tvůrčím psaním se zabývá od gymnázia, úspěšně se účastnil několika literárních soutěží, píše recenze pro iLiteraturu. Jeho debut Prašina (2018) se stal bestsellerem a těší se oblibě čtenářů napříč generacemi. Prašina získala Cenu učitelů za přínos k rozvoji dětského čtenářství a Cenu nočních spáčů Noci s Andersenem. Autorovi přinesla nominace na Magnesii Literu, Cenu Jiřího Ortena nebo Zlatou stuhu.

MATOUŠ RUML
Vystudoval hudebně dramatické oddělení Pražské konzervatoře (2008). Již během studií hostoval v Divadle ABC, ve Stavovském divadle a v Klicperově divadle v Hradci Králové. Pět let byl členem souboru Městského divadla v Mladé Boleslavi, kde vystoupil například v inscenacích Ostře sledované vlaky, Nebezpečné vztahy, Úplné zatmění nebo Chaplin. Nyní je členem divadelního spolku Kašpar v Divadle v Celetné (Osiřelý západ, Višňový sad, Mrzák Inishmaanský, Mikulášovy patálie). Televizním divákům je známý ze seriálu Comeback, z pořadu pro děti Hřiště 7 a z magazínu Za obzorem. Je laureátem Ceny Zuzany Navarové a Thálie pro mladého činoherce za rok 2012. Pro Typanum načetl audioknihy Podivný případ se psem (první místo v soutěži Audiokniha roku 2017 v kategorii Nejlepší audiokniha / jednohlasá četba) Prašina (první místo v soutěži Audiokniha roku 2018 v kategorii Nejlepší audiokniha pro děti a mládež) a Nikdykde.

Nahrávka vznikla podle knihy Vojtěcha Matochy Prašina Černý merkurit vydané nakladatelstvím Paseka v roce 2019. Copyright © 2019, Vojtěch Matocha. Čte Matouš Ruml. Režie Alexandra Bauerová. Zvuk Jiří Pochvalovský. Hudba Mario Buzzi. Illustrations © Karel Osoha, 2019. Úprava obalu pro CD Jan Mottl. Technický redaktor Vojtěch Machálek. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v říjnu 2019.

Audiokniha Prašina – Černý merkurit je pokračováním úspěšného dobrodružného příběhu z tajemné pražské čtvrti. Napsal Vojtěch Matocha, načetl Matouš Ruml.

více

Série Prašina

Obálka audioknihy Prašina
Prašina
Obálka audioknihy Prašina – Černý merkurit
Prašina – Černý merkurit
Obálka audioknihy Prašina – Bílá komnata
Prašina – Bílá komnata

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma