Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Trosečníci z Vlaštovky

Trosečníci z Vlaštovky

Arthur Ransome

Délka: 11 h 53 min
Interpret: Aleš Procházka
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Série: Vlaštovky a Amazonky
Typ souboru: MP3
Velikost: 670 MB

Vlaštovky a Amazonky #2

Nadčasový prázdninový román plný zážitků dětských hrdinů, které po ztroskotání lodi čekají nesčetná dobrodružství na souši.

K jezeru na anglickém venkově přijíždí opět po roce strávit báječné letní prázdniny čtveřice dětí - Vlaštovky. Společnost jim mají dělat dvě místní dívky - Amazonky. Ze začátku se nic nedaří podle plánu. Amazonky nemohou tábořit na ostrově Divokých koček, protože na ná-vštěvu přijela prateta a tak místo dobrodružných pirátských výprav musí být nastrojené ve svátečních šatech. A aby toho nebylo málo, Vlaštovky nešťastně ztroskotají a přijdou tak o svou loď. Žádná nesnáz ale nemůže porazit děti s fantazií a odhodláním. Druhý díl proslulého románového cyklu Vlaštovky a Amazonky, který milují dětští čtenáři po celém světě, dodnes přivádí nadšené návštěvníky do Jezerní oblasti ve Velké Británii, kde se část jeho příběhů odehrává.

ARTHUR RANSOME
Anglický novinář, spisovatel, špión a propagátor jachtingu. Proslavil se hlavně svým třinácti-dílným románovým cyklem pro děti o Vlašťovkách a Amazonkách. Inspiraci pro své dílo zís-kal ještě na střední škole díky návštěvám u přátel v tzv. Jezerní oblasti. Vysokoškolská studia přírodovědy nedokončil, nejprve se stal poslíčkem v nakladatelství a potom procestoval Dán-sko, Švédsko, Německo, Francii a také Rusko, kde od roku 1916 působil jako válečný zpravo-daj. Od roku 1924 působil v Egyptě a později v Číně. Po návratu do vlasti se pustil do psaní knih pro děti. Roku 1936 získal za šestý díl cyklu o Vlašťovkách a Amazonkách s názvem Holubí pošta anglickou prestižní cenu za dětskou literaturu Carnegie Medal. Tympanum již vydalo první díl slavného cyklu s názvem Boj o ostrov.

Nahrávka vznikla podle knihy Arthura Ransoma Tosečníci z Vlaštovky, vydané nakladatelstvím Albatros v roce 1972. Copyright © Arthur Ransome, 1940
First published as Swallowdale in 1940 by Jonathan Cape, an imprint of Vintage.
Vintage is part of the Penguin Random House group of companies. Z anglického originálu Swallowdale přeložila Zora Wolfová. Translation © Zora Wolfová, 1972. Čte Aleš Procházka. Režie, zvuk Vratislav Hubička. Hudba Mario Buzzi. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky a úprava pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

více

Série Vlaštovky a Amazonky

Obálka audioknihy Trosečníci z Vlaštovky
Trosečníci z Vlaštovky
Obálka audioknihy Boj o ostrov
Boj o ostrov
Obálka audioknihy Petr Kachna
Petr Kachna

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma