Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Petr Kachna

Petr Kachna

Arthur Ransome

Délka: 14 h 22 min
Interpret: Aleš Procházka
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Série: Vlaštovky a Amazonky díl 3
Typ souboru: MP3
Velikost: 810 MB

PETR KACHNA, VLAŠTOVKY A AMAZONKY NA CESTĚ ZA POKLADEM

Třetí kniha ze série o Vlaštovkách a Amazonkách se odehrává na moři, kam děti vypluly s Petrem Kachnou hledat poklad. Odolají pronásledujícím pirátům?

Petr Kachna je třetí díl románového cyklu o prázdninových dobrodružstvích dvou dětských sourozeneckých skupin, které si říkají Vlaštovky a Amazonky. Jedna z Vlaštovek Titty Walkerová si během minulých prázdnin stvořila ve své fantazii vysloužilého námořníka Petra Kachnu, který v této knize ožívá. A proč ne? Společně vyplouvají se strýčkem Jimem alias kapitánem Flintem ve škuneru Divoká kočka na moře, protože Petr Kachna ví, kde je uložen poklad. Posádku Divoké kočky však pronásledují piráti lační bohaté kořisti. Obstojí naši hrdinové ve střetnutí, kde jde o život?

ARTHUR RANSOME
Anglický spisovatel a novinář, válečný zpravodaj. Proslavil se především svým třináctidílným románovým cyklem o prázdninových dobrodružstvích dvou dětských skupin, Vlaštovek a Amazonek. Jejich příběhy začal psát ve třicátých letech 20. století. Narodil se v rodině profesora historie v Leedsu. Po krátké epizodě na univerzitě, kde studoval mikrobiologii, odešel do Londýna, protože toužil stát se spisovatelem. Začal psát eseje a monografie a také cestovat. Od roku 1916 pobýval v Rusku jako válečný zpravodaj listu Daily News. Stýkal se s Leninem a Trockým, později vyšlo najevo, že byl agentem britské zpravodajské služby. Od roku 1924 působil v Egyptě a Číně, po návratu se začal výhradně věnovat tvorbě pro děti. Příběhy zasazené do anglické Jezerní oblasti si brzy získaly velkou oblibu. Ze série Vlaštovky a Amazonky jmenujme například Boj o ostrov, Trosečníci z Vlaštovky, Klub Lysek, Holubí pošta, Velká šestka…

ALEŠ PROCHÁZKA
Herec a dabér. Studoval na Gymnáziu Jana Nerudy a pražské DAMU. Působil v Činoherním studiu Ústí nad Labem, později hostoval v Činoherním klubu Praha a v Městském divadle v Kolíně. Hrál rovněž v Divadle pod Palmovkou. Účinkoval i v televizních seriálech jako Ordinace v Růžové zahradě, Bambinot, 1. mise, Specialisté a další. Díky svému hlasovému projevu je léta obsazován v dabingu. Jeho hlasem promlouvají například Kyle MacLachlan jako agent Cooper v seriálu Městečko Twin Peaks, Tom Hanks, Kevin Spacey, John Cusack, Clive Owen a mnozí další.

Nahrávka vznikla podle knihy Arthura Ransoma Petr Kachna, vydané nakladatelstvím nakladatelství Toužimský & Moravec v roce 1998. Copyright © Arthur Ransome, 1932. Copyright © Arthur Ransome, 1932. First published as PETER DUCK in 1932 by Jonathan Cape, an imprint of Vintage. Vintage is part of the Penguin Random House group of companies. Z anglického originálu Peter Duck přeložila Zora Wolfová. Translation © Zora Wolfová. Čte Aleš Procházka. Režie, zvuk Jan Koukal. Zvukové předěly Mario Buzzi. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky a úprava pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Petr Kachna, autor Arthur Ransome, čte Aleš Procházka.

více

Série Vlaštovky a Amazonky

Obálka audioknihy Trosečníci z Vlaštovky
Trosečníci z Vlaštovky
Obálka audioknihy Boj o ostrov
Boj o ostrov
Obálka audioknihy Petr Kachna
Petr Kachna

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma