Obálka audioknihy Nepropadejte panice

Vydáno: 2022
Série: Stopařův průvodce Galaxií

PRO KAŽDÉHO, KDO DOBŘE VÍ, KDE MÁ RUČNÍK

Nepostradatelný manuál k Stopařovu průvodci po Galaxii z pera Neila Gaimana, světoznámé-ho spisovatele, který oslavuje život a dílo Douglase Adamse.

Kniha o životě, vesmíru a vůbec všem, co se dotýká autora nejslavnější pětisvazkové trilogie všech dob. Je určená těm, kdo měli spoustu otázek o povaze, sociálním zázemí, inspiračních zdrojích a příčetnosti Douglase Adamse, ale nevěděli, komu je položit. Kniha sleduje proměny původně rozhlasového seriálu v knižní bestseller, televizní seriál, divadelní hru, film, počítačo-vou hru, a ručníky. Současně nás seznamuje i se životem spisovatele Douglase Adamse, s jeho netradičním dětstvím či jeho proměnou ve stopařskou superhvězdu galaktického formátu. Mi-lovníkům Stopařova průvodce kniha poskytne nepřeberné množství vysvětlivek, jak se to mě-lo, má a bude mít s galaktickým průvodcem, jeho autorem i s naším světem vůbec. A těm, kdo o Stopaři zatím nic nevědí, nabízí lákavou návnadu.

NEIL GAIMAN
Britský spisovatel, který se proslavil scénáři ke kultovnímu komiksu Sandman či spoluprací s Terrym Pratchettem. Většinu jeho díla je možno zařadit pod žánr urban fantasy a řada jeho děl byla zfilmována. Pojilo jej blízké přátelství se spisovatelem Stopařova průvodce po Galaxii Douglasem Adamsem. Manželkou Neila Gaimana je nonkomformní hudebnice Amanda Pal-mer. Tympanum vydalo v audiopodobě Gaimanovy knihy jako např. Koralina, Hvězdný prach, Anansiho chlapci, Nikdykde, Kniha hřbitova či Američtí bohové.

TOMÁŠ ČERNÝ
Moderátor a reportér Českého rozhlasu, kde působí od roku 1994. Je dramaturgem a průvod-cem stanice Rádio Retro která se věnuje archivním nahrávkám.

Nahrávka vznikla podle knihy Neila Gaimana Nepropadejte panice – Douglas Adams a Stopařův průvodce po Galaxii, vydané nakladatelstvím Argo v roce 2003. Copyright © 2003 by Neil Gaiman. Z anglického originálu Don't panic. Douglas Adams & Hitchhiker's Guide to the Galaxy vydaného nakladatelstvím Titan Books přeložila Jana Hollanová. Translation © Jana Hollanová, 2003. Čte Tomáš Černý. Hudba Mario Buzzi. SFX Pavel Štěpánek. Technická redakce Klára Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky © Pavel Růt. Úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o. ve spolupráci s nakladatelstvím Argo, s. r. o. , 2022.

Nepropadejte panice – Douglas Adams a Stopařův průvodce po Galaxii

Série Stopařův průvodce Galaxií