Nebojte se klasiky! Hudební škola 9 - 12

Délka: 4 h 42 min
Interpret: Libuše Šafránková
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2013
Typ souboru: MP3
Velikost: 265 MB

Nebojte se klasiky! Hudební škola 9 - 12 - audiokniha obsahuje 4 dramatizace slavných oper hudebních velikánů, jimiž byl Wolfgang Amadeus Mozart, Antonín Dvořák, Georges Bizet nebo Bedřich Smetana. Účinkují Ivan Trojan, Vojtěch Dyk, Tatiana Vilhelmová, Josef Somr, Ilja Racek a mnoho dalších.

Cíle a zaměření projektu Nebojte se klasiky!!! – Slavné opery
Jedním z hlavních cílů projektu je otvírat dětským posluchačům zdánlivě uzavřený a odtažitý svět opery. Tyto převyprávěné příběhy slavných oper s hudebními ukázkami z archivu Českého rozhlasu, přiblíží dětem ale i dospělým obsah oper tak, aby jim porozuměli a dokázali je ocenit. Operní postavy na CD ztvárnili např. Vojta Dyk, Tatiana Vilhelmová, Ivan Trojan, Jiří Lábus, Ondřej Vetchý, Petr Vacek, Libuše Šafránková, Marek Eben a mnozí další.

PRODANÁ NEVĚSTA
Vypravěč: LIBUŠE ŠAFRÁNKOVÁ
Jeník: DAVID NOVOTNÝ
Mařenka: ANDREA ELSNEROVÁ
Kecal: JIŘÍ LÁBUS
Vašek: PETR VACEK
Ludmila: NAĎA KONVALINKOVÁ
Krušina: LADISLAV GERENDÁŠ
a další

Víte, kdo je v české národní opeře Bedřicha Smetany ona titulní Prodaná nevěsta? Kdo a komu jí vůbec prodal? A jak se ve skutečnosti jmenuje Jeník Horák, který přišel „z daleka, až od moravských hranic“? Na tyto otázky vám odpoví dramatizace Jana Jiráně podle libreta Karla Sabiny v podání známých českých herců a s mnoha ukázkami hudebních pasáží jednoho z nejslavnějších děl české operní literatury.

RUSALKA
Vypravěč: LUDĚK MUNZAR
Rusalka: KLÁRA SEDLÁČKOVÁ-OLTOVÁ
Vodník: ILJA RACEK
Princ: VOJTA DYK
Cizí kněžna: TATIANA VILHELMOVÁ
Ježibaba: JANA SYNKOVÁ
Hajný: OLDŘICH NAVRÁTIL
a další

Víte, proč se hlavní hrdinka Dvořákovy pohádkové opery Rusalka rozhodla nebýt dál vílou a stát se člověkem? A kdo jí v tom pomáhal a co vše pro to musela obětovat? Na tyto otázky vám odpoví dramatizace Jana Jiráně podle libreta Jaroslava Kvapila v podání známých českých herců a s ukázkami hudebních pasáží jednoho z nejslavnějších děl nejen české, ale i světové operní literatury.

KOUZELNÁ FLÉTNA
Vypravěč: MAREK EBEN
Tamino: JAN POTMĚŠIL
Papageno: IVAN TROJAN
Pamina: DANA ČERNÁ
Královna noci: TAŤJANA MEDVECKÁ
Sarastro: JOSEF SOMR
Monostatos: JIŘÍ LÁBUS
Kněz: JAROSLAV SATORANSKÝ
Papagena: KLÁRA TROJANOVÁ
a další…

Víte, kdo a k čemu potřebuje Kouzelnou flétnu z názvu poslední Mozartovy opery? Je Sarastro opravdu jen zlotřilec, který unesl dceru Královny noci? Najde ptáčník Papageno svou vysněnou manželku? Na tyto otázky vám odpoví dramatizace Jana Jiráně podle libreta Emanuela Schikanedera v podání známých českých herců a s ukázkami hudebních pasáží jednoho z nejslavnějších děl světové operní literatury.

CARMEN
Vypravěč: IVAN TROJAN
Carmen: TEREZA BEBAROVÁ
José: ONDŘEJ VETCHÝ
Escamillo: ROBERT JAŠKÓW
Mikaela: KLÁRA TROJANOVÁ
Zuniga: MICHAL PAVLATA
Dancair: RADEK HOLUB
a další…

Víte, za jaký přečin má voják José odvést do vězení titulní hrdinku Bizetovy opery Carmen? Jak se vlastně dostal José mezi pašeráky? A pomohla mu milující Mikaela vrátit se opět k počestnému životu? Na tyto otázky vám odpoví dramatizace Jana Jiráně podle libreta Henriho Meilhaca a Ludovica Háléviho v podání známých českých herců a s ukázkami hudebních pasáží jednoho z nejslavnějších děl světové operní literatury.

více

Série Nebojte se klasiky

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma