Obálka audioknihy Zpověď 2. část

Interpret: Arnošt Lustig
Vydavatel: Multisonic
Vydáno: 2020

Audiokniha Zpověď obsahuje druhou část životního příběhu Arnošta Lustiga.

Autentická výpověď Arnošta Lustiga začíná vzpomínkami na dětství a ranné mládí přes léta dozrávání, které prožil v terezínském ghettu a koncentračních táborech Osvětim a Buchenwald.

V jeho příbězích s ním prožijeme jeho životní pouť od útěku z transportu, jeho odchod do USA přes Itálii, Izrael a Jugoslávii, následný život v exilu i příběhy z jeho působení na univerzitě ve Washingtonu D.C. Hrůzy holocaustu popisuje věcně a střízlivě, o to však má jeho vyprávění a nezaměnitelná interpretace působivější dopad na duši posluchače.

Obsah:
1. Návraty
2. Útěk
3. Štěstí na kamarády, Izrael
4. 1968, exil - první etapa
5. Amerika
6. Profesorem v DC Washingtonu
7. Knihy a filmy mají osudy

Hudba:
Chatuna (traditional)
Cigaria (Shalom Secunda)
Meine Shtele Belz (Jacob Jacobs, Alexander Olshanetsky)
Mein jiddische Mame (Lew Pollack, Jack Yellen)
Tum balalaika (traditional)
Bashana haba´ah (traditional)
Dona Dona (S. Secunda, A.Keves, T. Schwarz, Sh.Secunda, A. Zeltin)
Bei mir bisti schein (S.Cahn, S.Secunda,S.Chaplin, J.Jacobs)
Tum balalaika (traditional)
Chatuna (traditional)
Chiribim, Chiribim (traditional)
Medley (traditional)

ARNOŠT LUSTIG
Byl českým prozaikem, publicistou a scénáristou. Již jako patnáctiletý se ocitl v terezínském ghettu a poté prošel koncentračními tábory Osvětim a Buchenwald. V roce 1945 se mu podařilo uprchnout z transportu smrti do Dachau. Skrýval se v Praze a aktivně se zapojil do Květnového povstání.

Po válce vystudoval žurnalistiku a souběžně pracoval jako novinář. V padesátých letech ho vyšetřovala Státní bezpečnost pro podezření z napomáhání uprchlíkům do Izraele. V roce 1968 odešel do USA, přednášel na několika amerických univerzitách, po návratu do vlasti též na Karlově Univerzitě v Praze.