Obálka audioknihy Toskánsko na každý den

Toskánsko na každý den

Frances Mayesová

Interpret: Jana Štvrtecká
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022

Pozvánka do míst, kde autorka našla nový domov, přináší popisy toskánských městeček, zvyků, umění a všemožných vůní vycházející z místních receptů

Vydala se do Itálie, kde spolu s přítelem zakoupili opuštěnou usedlost a našli v ní domov. Výročí dvou dekád strávených v Bramasole přivedlo autorku k dalším zápiskům o jejím sžívání se s toskánskou krajinou, historií, kuchyní a životním stylem. Co ji přimělo k navázání až překvapivě hlubokého vztahu s místní krajinou, jejími obyvateli a způsobem života? Znovu podává zprávu o všem, co se v Bramasole a okolí v posledních letech změnilo, líčí své nové objevy v okolí Cortony, připojí sérii nových kuchařských receptů a nenechá nás na pochybách o tom, že ve společnosti svých italských sousedů a přátel nalezla skutečný "italský domov".

FRANCES MAYESOVÁ
Autorka úspěšných knih čerpajících z jejích pobytů v Toskánsku, kde pravidelně tráví část roku, a několika svazků prózy a poezie. Pravidelně přispívá do časopisů Food & Wine, House Beautiful a dalších. Na San Francisco State University přednáší obor tvůrčího psaní. Tympanum vydalo i její román Pod toskánským sluncem, který figuroval více než dva roky na žebříčku bestsellerů listu New York Times. V roce 2003 se dočkal úspěšného filmového zpracování.

Nahrávka vznikla podle knihy Frances Mayesové Toskánsko na každý den vydané nakladatelstvím Paseka v roce 2012. Copyright © 2010 by Frances Mayes. Z anglického originálu Every Day in Tuscany. Seasons of an Italian Life přeložila Zuzana Mayerová. Translation © Zuzana Mayerová, 2012. Čte Jana Štvrtecká. Mastering Soundguru. Hudba Mario Buzzi. Technická redakce Klára Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Fotografie na obálce © Shutterstock. Úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.