Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Hannibal – Zrození

Hannibal – Zrození

Thomas Harris

Délka: 9 h 18 min
Interpret: Jaroslav Plesl
Vydavatel: Audiotéka
Vydáno: 2024
Série: Hannibal Lecter díl 4
Typ souboru: MP3
Velikost: 525 MB

Osmiletý chlapec Hannibal musí společně s ostatními členy movité rodiny opustit pohodlné sídlo v Litvě a prchnout před postupujícím Hitlerovým vojskem do lesů. Dlouhé měsíce se pak skrývají v lovecké chatě. Při pádu sestřeleného bombardéru zahynou všichni až na Hannibala a jeho sestřičku Míšu. Je nesmírná zima a k dovršení neštěstí přitáhne do jejich chaty tlupa banditů zběhlých z německé armády. Hrůzy, které následují, obrátí Hannibalův život naruby.

Od této chvíle si životem ponese trauma a zvrácenou zálibu v lidském mase …

THOMAS HARRIS
Thomas Harris, americký spisovatel a scénárista, rodák od Mississippi, začal psát o zločinech ve Spojených státech a v Mexiku nejprve jako zpravodaj a redaktor pro The Associated Press v New Yorku. První román Černá neděle vydal už v roce 1975. Následoval román Červený drak v roce 1981 a poté v roce 1988 světoznámé Mlčení jehňátek. Sérii doplnil díly Hannibal a Hannibal-Zrození.

Všechny díly série o Hannibalu Lectrovi byly zfilmovány.

JAROSLAV PLESL
Absolvent brněnské JAMU, od roku 2001 člen souboru Dejvického divadla a laureát Ceny Alfréda Radoka 2007 za roli Mahona v Syngeově Hrdinovi západu, patří k nejžádanějším hercům střední generace. Široký rejstřík jeho výrazu, díky němuž se nevyhýbá ani rolím padouchů a manipulátorů, využily celovečerní snímky Pravidla lži, Grandhotel, Muži v říji, Největší z Čechů, Zoufalci, Sráči, Čtyři slunce, Rozkoš, Krásno, Kvarteto, Úsměvy smutných mužů ad. Televizní diváci ocenili jak jeho komicky přesvědčivé kreace v seriálech Čtvrtá hvězda, Autobazar Monte Karlo a Dabing Street, tak plnokrevné figury v historických sériích Zločin v Polné, Zločiny Velké Prahy, Bohéma, Král Šumavy či Zlatá labuť. Coby průvodce dokumentárního cyklu Štíty Království českého prokázal i hluboký zájem o dějiny. Ztvárnění hrobníka Olina ve filmu Díra u Hanušovic mu vyneslo Českého lva 2014 za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli.

Hannibal Rising © 2006 by Yazoo Fabrications, Inc.

Audiokniha Hannibal – Zrození, autor Thomas Harris, překlad Martin Urban. Čte Jaroslav Plesl, režie Daniel Tůma.

více

Série Hannibal Lecter

Obálka audioknihy Červený drak
Červený drak
Obálka audioknihy Hannibal – Zrození
Hannibal – Zrození

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma