Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Věci, na které nastal čas

Věci, na které nastal čas

Petra Soukupová

Délka: 11 h 2 min
Interpret: Zuzana Kajnarová
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 622 MB

KDYŽ JE RODINA HŘIŠTĚM, KDE KOPE KAŽDÝ SÁM ZA SEBE…

Názorové třenice, tichá agrese, manželská krize, problémy s dospíváním – to vše zachycené bez servítků a z různých perspektiv. Novinka Petry Soukupové opět pracuje s autorčinými oblíbenými ingrediencemi, jenže jak dobře ví jedna z hrdinek románu, foodstylistka Alice, stejně nakonec rozhodne způsob, jakým se to uvaří a naservíruje. Ani Alicino vaření však nezabrání pozvolnému rozpadu její rodiny, pro kterou toho tolik obětovala. Tak to aspoň vidí ona – zatímco manžel Richard, který právě prodělává krizi středního věku, má na věc jiný názor. A jejich dvě děti na prahu puberty? Těm je všechno jedno. Přinejmenším do chvíle, kdy sedmnáctileté soužití jejich rodičů začne připomínat frašku…

Přední česká prozaička s bolestnou otevřeností popisuje manželskou krizi, která navždy poznamená životy dospělých i dětí.

PETRA SOUKUPOVÁ
Vystudovala scenáristiku a dramaturgii na FAMU. Od roku 2011 působí jako dramaturgyně seriálu Ulice a scenáristicky se podílela na sitcomech Comeback (2008–2010) a Kosmo (2016). Dosud vydala pět úspěšných knih pro dospělé (K moři, Zmizet, Marta v roce vetřelce, Pod sněhem a Nejlepší pro všechny) a dvě prózy pro děti (Bertík a čmuchadlo a Kdo zabil Snížka?). Za prozaický debut K moři získala Cenu Jiřího Ortena, byla nominována na Cenu Josefa Škvoreckého a na cenu Magnesia Litera. Její druhá kniha – triptych povídek Zmizet – byla opět nominována na Cenu Josefa Škvoreckého a v soutěži o Magnesii Literu 2010 získala hlavní ocenění Kniha roku. Se scénářem k povídce Na krátko (zařazené do knihy Zmizet) vybojovala třetí místo v Ceně Sazky za nerealizovaný scénář a ukončila jím studium na FAMU. Stejnojmenný film podle této předlohy natočil Jakub Šmíd (2018).

Copyrights:
Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2020. Všechna práva vyhrazena.

Audiokniha Věci, na které nastal čas obsahuje románový příběh Petry Soukupové. Čtou Zuzana Kajnarová, Pavel Batěk, Veronika Lazorčáková a Matyáš Valenta.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma