Obálka audioknihy Příběhy z kovářovic komína

Příběhy z kovářovic komína

Tomáš Holíček

Interpret: Petr Kubes
Vydavatel: Tomáš Holíček
Vydáno: 2020

A věřte nebo ne,
…svět čertů a lidí není jinej, myslím si, že ani peklo neexistuje. A jestli na světě je, tak si ho ze života děláme sami a na chudáky čerty házíme naše chyby a viny…Holt, na někoho to hodit musíme. Tenhle čert je čistej jak lilium…Lidé často soudí ostatní podle toho jak vypadají, nebo čím se narodí, ale na nás je, abychom je poznali a dokázali brát takové, jací jsou. Ať už jde o čerta, nebo o člověka…

Úvodní píseň: Jana Rychterová
Režie a zvuk: Tomáš Houška
Ilustrace na obalu:Veronika Lesana Renčková

TOMÁŠ HOLÍČEK- tatínek tří krásnejch kluků,umělecký kovář, myslivec, bylinkář….
Fascinován plameny ohně, začal jsem mlátit do staré kovadliny už ve čtyřech letech. Odmalička jsem chtěl být kovářem a já když si něco vezmu do hlavy... Je to síla... Studený nepoddajný železo, ale stačí ho spojit s ohněm a hrubé ocelové tyče se roztékají jakoby byly z vosku. Ohýbají se, promačkávají, kroutí... Z každého kousku železa, který vznikne ze spojení člověka a ohně, vyzařuje neuvěřitelná síla.

Žiju v malebné vesničce přímo pod hradem Sovinec. V létě romantika, v zimě na psychiatra.

A tak se stalo, že jsem začal psát pohádkový příběh o malém čertovi předškolního věku, abych tu u výhně nebyl tak sám. Pomáhá mi v kovárně i doma a řeší každodenní starosti, stejné, jaké řeší děti v jeho věku. Starosti, nad kterýma my dospělí často jen mávneme rukou, nebo zakroutíme hlavou, co že si to naše dítko zase vymýšlí. Celou knihou prostupují vůně, chutě a třeba se vy sami přistihnete, jak polykáte na prázdno a jak se vám sbíhají sliny

PETR KUBES
Pochází z Olomouce. Po gymnáziu začal studovat divadelní fakultu v Praze pod vedením režiséra Luboše Pistoria a herce Jiřího Adamíry. Své první angažmá strávil v Mladé Boleslavi, poté se přesunul Městských divadel pražských, konkrétně do Divadla Rokoko, kde působil čtyři roky. Současně hostoval také v Národním divadle, v Divadle v Řeznické nebo v Divadle Minor. Od roku 2003 působí v Moravském divadle Olomouc. Vedle své divadelní práce velice rád spolupracuje s Českým rozhlasem a katedrou bohemistiky na Filozofické fakultě Univerzity Palackého. K jeho nejvýraznějším rolím, které dosud ztvárnil, patří Shakespearův Hamlet, Ibsenův Solnesse či Salieri v Shafferově Amadeovi.

Audiokniha Příběhy z kovářovic komína obsahuje pohádkové vyprávění pro děti i rodiče o krásném, ale i těžkém životě na vesnici, o přírodě, lásce a o tom, co má v životě tu pravou cenu…Autor Tomáš Holíček, čte Petr Kubes.