Jablko nepadlo daleko od stromu

Vlastimil Vondruška

Délka: 3 h 8 min
Interpret: Martin Zahálka
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Série: Hříšní lidé království českého
Typ souboru: MP3
Velikost: 177 MB

MORD ŘEZNÍKOVY ŽENY V MĚLNÍCE. NESLÝCHANÉ, VZRUŠUJÍCÍ!

Mnozí si šeptem sdělují novinu, která se ráno rozletěla městem. Mord se v Mělníce nestal už dobrých pět let. Je vrahem paní Guty tovaryš? A příčinou její vraždy cizoložství? Dosvědčí se mladíkova nevina, nebo mu někdo za vraždu zaplatil? Důležitou roli ve vyšetřování sehrají potomci Oldřicha z Chlumu Ludmila a Oldřich za vydatného přispění panoše Oty. Sice se navzájem dobírají, ale také se dokážou ochránit. Jak by ne, když smysl pro pravdu, čest a logické uvažování zdědili po svém otci.

VLASTIMIL VONDRUŠKA
Český historik, publicista a spisovatel, autor mnoha historických detektivních příběhů. Dosud publikoval více než čtyřicet historických románů. Patří k nejprodávanějším českým autorům a jeho knihy jsou mezi návštěvníky českých veřejných knihoven nejoblíbenější. Za své dílo byl oceněn Zlatou stuhou IBBY, cenou knihovníků SUK a získal sedm cen čtenářů nakladatelství MOBA. Kromě literatury patří mezi jeho zájmy horolezectví, cestování, štípání dřeva, fotografování a pes.

MARTIN ZAHÁLKA
Český herec a dabér. Po studiu činoherního herectví na pražské DAMU byl v angažmá ve Státním divadle v Brně a následně v Divadle J. K. Tyla v Plzni. Působí v Divadle na Vinohradech. Ztvárnil mnoho rolí v televizních inscenacích, seriálech i filmech (Anděl Páně, Obsluhoval jsem anglického krále, Zdivočelá země nebo Četnické humoresky). Jako zkušený dabér propůjčil svůj hlas například hercům Dwaynovi Johnsonovi, Forestu Whitakerovi nebo Deanovi Norrisovi.

Nahrávka vznikla podle knihy Vlastimila Vondrušky Jablko nepadlo daleko od stromu (Hříšní lidé Království českého), vydané nakladatelstvím MOBA v roce 2022. Text copyright © Vlastimil Vondruška, 2022. Čte Martin Zahálka. Režie, zvuk Jan Koukal. Hudba Pavel Hlaváček. Technická redakce Nikolaj Ivaskiv. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky a úprava pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Jablko nepadlo daleko od stromu - audiokniha obsahuje příběh z detektivního cyklu Hříšní lidé Království českého. Autor Vlastimil Vondruška. Čte Martin Zahálka.

více

Série Hříšní lidé království českého

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky