Obálka audioknihy Ztracené stříbro

Vydáno: 2023
Série: Marcus Didius Falco díl 1

NEJLEPŠÍ DETEKTIVKA ZE STARÉHO ŘÍMA

První díl úspěšné řady Marcus Didius Falco představuje soukromého informátora Falca, který se z Říma vypraví do Británie, aby odhalil politické spiknutí a vyšetřil krádež stříbra.

Řím, rok 70. U moci je nový císař. Proudy peněz a moci jsou v pohybu a zlověstné římské hry víří zuřivěji než kdy jindy. Soukromý informátor Falco narazí na Fóru na mladinkou dívku a zachrání ji z nesnází. Tím začíná nebezpečná hra, jejíž součástí je boj o imperiální ingoty ukradené z britských dolů a temné politické spiknutí. Ze všeho nejnebezpečnější je ale spojení senátorovy dcery na zrádce, které Falco přísahal stůj co stůj odhalit.

LINDSEY DAVIS
Lindsey Davis (1949) je anglická spisovatelka, autorka historických detektivních románů odehrávajících se v antickém Římě za vlády císaře Vespasiana. Vystudovala angličtinu na Oxfordské univerzitě, poté pracovala ve státní správě. Od roku 1985 se naplno věnuje literatuře. Do literatury vstoupila psaním romantických seriálů pro ženský časopis Woman’s Realm, později vyšly více než tři desítky jejích románů, z nichž mnohé byly přeloženy, případně také zdramatizovány pro rozhlas nebo televizi. Je držitelkou mnoha literárních ocenění, kladnou kritiku sklidila jak v domovské Anglii, tak ve Španělsku nebo Itálii.

MARTINA HUDEČKOVÁ
Martina Hudečková (1964) je česká herečka. Je dcerou režiséra Václava Hudečka. Po absolvování konzervatoře byla 13 let v Divadle Jiřího Wolkera (J. Anouilh: Skřivánek, B. Hrabal: Ostře sledované vlaky). Věnuje se především divadlu a dabingu. Svůj hlas propůjčila René Zellweger (Deník Bridget Jonesové), Helen Hunt (Vějíř lady Windermerové) či představitelce Baby v Hříšném tanci.

Nahrávka vznikla podle knihy Lindsey Davisové Ztracené stříbro, vydané nakladatelstvím BB art v roce 2011 v rámci omnibusu V hlavní roli Marcus Didius Falco.Copyright © 1989 by Lindsey Davis. Z anglického originálu The Silver Pigs přeložila Alena Jindrová. Translation © Alena Jindrová. Čte Martina Hudečková. Režie, hudba Nikolaj Ivaskiv. Zvuk Soundguru. Technická redakce Marie Typovská. Vyrobilo studio Soundguru. Cover design Diana Delevová. Úprava obálka pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Ztracené stříbro, autorka Lindsey Davis, čte Martina Hudečková.

Série Marcus Didius Falco

Obálka audioknihy Ztracené stříbro