Obálka audioknihy Bronzové stíny

Vydáno: 2024
Série: Marcus Didius Falco díl 2
Velikost: 1.03 GB

JMENUJI SE DIDIUS FALCO A JSEM ČMUCHAL CÍSAŘE VESPASIANA.

Historická detektivka ze starověkého Říma. Hlavní postava Didius Falco je sarkastický agent císaře Vespasiana. Druhá kniha z falconovské série Lindsey Davisové.

Didius Falco, pro přátele Marcus, se živil jako soukromý informátor, jehož služeb využíval i císařský palác. A protože se osvědčil, stal se z něj agent císaře Vespasiana. Coby novému koštěti mu házejí na krk nejhorší práce, jako třeba odklidit rozkládající se mrtvolu. Přichází však důležitější úkol – nalézt spiklence toužící odstranit císaře a vyjednávat s nimi. Pátrání přivádí Falca a jeho přítele Petronia do Neapole, kde pro něj každý kout představuje nebezpečí. Nepřátelé císaře mají své lidi všude… Falco tu potkává i svou nedosažitelnou lásku Helenu, jejíž přítomnost znamená další komplikace. Falconovská série Lindsey Davisové, okořeněná suchým britským humorem, přináší i spoustu zajímavých informací o každodenním životě v antickém Římě.

LINDSEY DAVIS
Anglická spisovatelka, autorka historických detektivních románů odehrávajících se v antickém Římě za vlády císaře Vespasiana. Narodila se a vyrostla v Birminghamu. Roku 1968 ukončila studia angličtiny na Oxfordské univerzitě a začala pracovat ve státní správě. Od roku 1985 se plně věnuje literatuře. Nejprve psala romantické seriály pro ženský časopis Woman’s Realm, zájem o historii ji přivedl k psaní historických románů. První díl série s Marcem Didiem Falcem vyšel roku 1989 a zatím poslední dvacátý roku 2010. Roku 2013 vydala autorka první díl další série, jejíž hrdinkou je Falcova adoptivní dcera Flavia Albia. Mimo tyto dvě série stojí historické romány Rebels and Traitors (Rebelové a zrádci), Master and God (Mistr a bůh) a A Cruel Fate (Krutý osud). Její knihy byly přeloženy do řady jazyků a v Británii byly také zdramatizovány pro rozhlas i televizi.

MARTINA HUDEČKOVÁ
Česká herečka. Po absolvování Pražské konzervatoře byla třináct let členkou souboru Divadla Jiřího Wolkera, poté působila v pražské Redutě nebo v divadle Skelet Pavla Trávníčka, hostovala také v Divadle bez zábradlí. Přestože ve svém herectví upřednostňuje komediální žánr, na divadelních prknech vynikla i v dramatech. V televizi začala hrát Martina Hudečková ještě v době studií, často hrála v pohádkách. Vedle divadla je hlavní doménou Martiny Hudečkové dabing. Několik let například dabovala jednu z hlavních postav v seriálu Beverly Hills 90210, za zmínku stojí její nadabování Renée Zellwegerové ve filmu Deník Bridget Jonesové, slyšet jsme ji mohli i ve filmech Harry Potter, Muži v černém a dalších.

Nahrávka vznikla podle knihy Lindsey Davisové Bronzové stíny, vydané nakladatelstvím BB art v roce 2011 v rámci omnibusu V hlavní roli Marcus Didius Falco. Copyright © 1990 by Lindsey Davis. Z anglického originálu Shadows In Bronze přeložila Alena Jindrová. Transla-tion © Alena Jindrová. Čte Martina Hudečková. Režie, zvuk Nikolaj Ivaskiv. Technická redakce Martin Novotný. Vyrobilo studio Soundguru. Cover design Diana Delevová. Úprava obálky pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2024

Audiokniha Bronzové stíny, autorka Lindsey Davis, čte Martina Hudečková.

Série Marcus Didius Falco

Obálka audioknihy Ztracené stříbro