Obálka audioknihy Když se zlé věci stávají dobrým lidem

Když se zlé věci stávají dobrým lidem

Harold S. Kushner

Interpret: Saša Rašilov
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020

Rabín Kushner se po zkušenosti s nevyléčitelnou chorobou svého syna zamýšlí nad věčnou otázkou: Proč se zlé věci stávají nevinným lidem?

Rabín Kushner, jako každý duchovní, mnohokrát pomáhal lidem překonávat bolest a zármutek. Ale teprve když se dozvěděl, že jeho tříletý syn Aaron zemře na nevyléčitelnou chorobu, byl nucen sám se zamyslet nad věčnou otázkou: Proč se zlé věci stávají nevinným lidem? Vlastní životní cesta nakonec přivádí autora k přesvědčení, že nemoc a smrt jsou pro nás tak tragické jenom proto, že život sám je dobrý a má nevyčíslitelnou hodnotu. V této audioknize, se zamýšlí nad tím, jaký postoj zaujmout tváří v tvář obtížným událostem našeho života a jak dosáhnout toho, abychom si společně s ním mohli říci: Myslím všechno, co mě jeho život naučil, a uvědomuji si, kolik jsem ztratil a kolik jsem získal. Včerejšek se zdá méně bolestný a zítřka se nebojím.

Kniha se stala mezinárodním bestsellerem, který více než rok figurovala v žebříčku nejprodávanějších publikací New York Times.

HAROLD S. KUSHNER
Rabín židovské obce v bostonské čtvrti Natick, státě Massachusetts v USA. Pochází z newyorského Brooklynu a je autorem devíti úspěšných knih o vyrovnávání se s obtížnými životními situacemi a dvou svazků sebraných kázání. Studoval na Kolumbijsné univerzitě a na Hebrejské univerzitě v Jerizalémě, pedagogicky působil na Clarcově univerzitě a je držitelem 6 čestných doktorátů. Jeho kniha Když se zlé věci stávají dobrým lidem patří již dlouhá léta mezi nejlépe prodávané tituly, zabývající se otázkou přítomností zla ve světě. V češtině byly publikovány i další jeho kniha Aby měl život smysl (bestsellerový titul podzimu 2001); Když všechno, co jste kdy chtěli, pořád nestačí a Překonat strach.

SAŠA RAŠILOV
Narodil v Praze na Zbraslavi ve filmové rodině (otec kameraman, dědeček herec, herectví se věnují i sestra a bratr). Studoval na pražské konzervatoři, hudebně-dramatickém oddělení. Poté přešel na herectví na pražské DAMU (1990–94). Hrál v Divadle Na zábradlí, v Divadle v Řeznické, dnes je stálým členem souboru Národního divadla. Z jeho více než tří desítek filmových rolí můžeme zmínit snímky Šakalí léta (1993), Samotáři (2000), Milenci a vrazi (2004), Duše jako kaviár (2004) nebo Román pro ženy (2004). Zazářil také v dabingu – jeho hlas lze slyšet v prvních třech dílech Star Wars (postava Obi-Wan Kenobiho), ve filmu Karlík a továrna na čokoládu namluvil postavu Willy Wonky nebo v animované pohádce Roboti hlavní postavu Rodneyho. Za dabing v roce 2003 obdržel prestižní Cenu Františka Filipovského za film Tápající. Pro Tympanum načetl audioknihu Jonathan Livingstone Racek.

Nahrávka vznikla podle knihy Harolda S. Kushnera Když se zlé věci stávají dobrým lidem vydané nakladatelstvím Portál v roce 2018. Copyright © 1981, 1989 Harold S. Kushner. Z anglického originálu When Bad Things Happen to Good People přeložila Hana Kašparovská. Translation © Hana Kašparovská, 1996 © Portál, s. r. o., Praha 1996, 2018. Čte Saša Rašilov. Režie, zvuk a mastering Jan Koukal. Obálka Kateřina Tvrdá. Úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo nakladatelství Portál ve spolupráci s vydavatelstvím Tympanum v roce 2020.

Když se zlé věci stávají dobrým lidem – audiokniha pro všechny, které život zranil. Autor Harold S. Kushner, čte Saša Rašilov.