Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Rambo – Rozkaz

Rambo – Rozkaz

David Morrell

Délka: 9 h 21 min
Interpret: Jiří Schwarz
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024
Série: Rambo
Typ souboru: MP3
Velikost: 527 MB

Co jiný nazývá PEKLO, on pokládá za DOMOV

Druhý díl příběhů kultovního hrdiny. John Rambo je vyslán na tajnou misi do Vietnamu, kde se má pokusit získat důkazy, že v tamější džungli jsou stále drženi američtí váleční zajatci.

John Rambo se vrací! Z přísně střeženého vládního vězení je propuštěn, aby se vydal na tajnou misi do Vietnamu, kde se má pokusit získat důkazy, že v tamější džungli, v táboře, kde sám byl vězněn, jsou stále drženi američtí váleční zajatci. Při výsadku však přijde o část výstroje, i fotoaparát k pořízení snímků vězňů je nenávratně pryč. Rambo může přinést jen jediný důkaz – zajatého vojáka. Tajné služby i armáda od něj dávají ruce pryč a John si projde týmž peklem na témže místě v džungli podruhé. Tentokrát si Rambovi protivníci nezaslouží soucit ani slitování.

DAVID MORRELL
Kanadsko-americký autor, podle jehož knižního debutu z roku 1972 První krev vznikl v roce 1982 stejnojmenný film. Na jeho základě byla posléze natočena úspěšná filmová série Rambo se Sylvesterem Stallonem v hlavní roli. Napsal 28 románů a jeho dílo bylo přeloženo do třiceti jazyků. Známý je i jeho komiks Captain America. Narodil v Kitcheneru v kanadském Ontariu, vystudoval americkou literaturu na Pennsylvánské univerzitě. Nějaký čas působil jako profesor americké literatury na Iowské univerzitě. Absolvoval National Outdoor Leadership School pro přežití v divočině a Akademii firemní bezpečnosti G. Gordona Liddyho. Je také čestným doživotním členem Asociace pro speciální operace a Asociace bývalých zpravodajských důstojníků. Prošel tréninkem v dovednostech jako zacházení se střelnými zbraněmi, vyjednávání v krizových situacích, přebírání identit a dalších.

JIŘÍ SCHWARZ
Český herec. Vystudoval Státní konzervatoř v Praze, po jejím ukončení působil v letech 1980–1982 ve Státním divadle v Ostravě, kde hrál mimo jiné v inscenacích Jana Kačera. Mezi lety 1982 a 1991 hrál v pražském Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého. Od začátku devadesátých let hraje v divadle spíše příležitostně, vystupuje například v Městských divadlech pražských nebo na Letních shakespearovských slavnostech. Hrál v mnoha televizních filmech, pohádkách a seriálech (Četnické humoresky, Kriminálka Anděl). Jeho největší filmovou rolí byla postava Karla Hynka Máchy ve snímku Františka Vláčila Mág (1987). Věnuje se dabingu, jeho hlas je slyšet v desítkách filmů a seriálů. Mezi velké role patří například Darryl Morris v seriálu Čarodějky, Herkules ve stejnojmenném seriálu či Worf v seriálu Star Trek.

Nahrávka vznikla podle knihy Davida Morrella Rambo – Rozkaz vydané nakladatelstvím Riosport - Press Praha v roce 1991. Copyright © 1985 by David Morrell. Z anglického originálu Rambo - First Blood PART II přeložil Petr Kettner. Translation © Petr Kettner, 1991. Čte Jiří Schwarz. Režie a zvuk Vratislav Hubička. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Illustrations © Michael Petrus. Úprava obálky pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2024.

Audiokniha Rambo – Rozkaz, autor David Morrell, čte Jiří Schwarz.

více

Série Rambo

Obálka audioknihy Rambo – První krev
Rambo – První krev
Obálka audioknihy Rambo – Rozkaz
Rambo – Rozkaz

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma