Obálka audioknihy Rambo – První krev

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Série: Rambo

Knižní předloha kultovního filmu se Sylvestrem Stallonem v titulní roli o navrátilci z Vietnamu a jeho konfliktu se systémem. Nebo systému s Rambem…?

Přišel muž – mladý tulák s dlouhými vlasy ve zplihlém kabátu. Pak se z něj stala legenda: JOHN RAMBO. Autor staví veterána z Vietnamu proti policistovi z malého města, který neví, s kým má tu čest. Jak daleko ho Rambo zavede k boji na život a na smrt v lesích, kopcích a jeskyních venkova v Kentucky? Miliony lidí viděly filmy o Rambovi, ale ti, kdo nečetli knihu, kterou to všechno začalo, čeká překvapení – kritikou oceňovaný příběh o charakteru, akci i soucitu. Audioknižní Rambo je mnohem syrovější a surovější než ten filmový.

DAVID MORRELL
Kanadsko - americký romanopisec. Vystudoval americkou literaturu na Pennsylvania State University. Jeho nejznámější knihou je First Blood (zfilmováno jako Rambo: První krev v roce 1982), ve které se poprvé objevuje veterán vietnamské války John Rambo. Mezi další jeho díla patří například Bratrstvo růže (zfilmováno 1989). Za novelu Oranžová je pro úzkost, modrá pro šílenství získal cenu Sdružení hororových spisovatelů. Je spoluzakladatelem organizace International Thriller Writers.

Nahrávka vznikla podle knihy Davida Morrella Rambo – První krev vydané nakladatelstvím Riosport - Press Praha v roce 1991. Copyright © 1972 by David Morrell. Z anglického originálu First Blood přeložili Petr a Zdeněk Kettnerovi. Translation © Petr a Zdeněk Kettnerovi, 1991. Čte Jiří Schwarz. Režie a zvuk Vratislav Hubička. Technická redakce Jan Koukal. Hudba Soundguru. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky © Michael Petrus. Úprava obálky pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

Audiokniha Rambo – První krev obsahuje literární předlohu kultovního filmu se Sylvestrem Stallonem. Autor David Morrell, čte Jiří Schwarz.

Série Rambo

Obálka audioknihy Rambo – První krev