Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Tajný život stromů

Tajný život stromů

Peter Wohlleben

Délka: 7 h 7 min
Interpret: Aleš Procházka
Vydavatel: Nakladatelství Kazda
Vydáno: 2017
Typ souboru: MP3
Velikost: 401 MB

Les je pro mnohé z nás vytouženým místem odpočinku. Je synonymem ticha a nedotčené přírody. Renomovaný lesník Peter Wohlleben nám dává nahlédnout do skrytého života stromů a odhaluje nečekané skutečnosti: stromy mají paměť, předávají si informace, pociťují bolesti, dokonce mohou dostat úpal a časem se jim tvoří vrásky. Mnohé stromy, jako například duby, spolu navzájem komunikují prostřednictvím vonných látek. V okamžiku, kdy je některý ze stromů napaden hmyzem, vysílá vůně jako signály a všechny stromy v okolí upozorní na nebezpečí.
Peter Wohlleben čerpá ze svých mnohaletých zkušeností lesníka a ukazuje nám les ze zcela nové stránky. Jeho zábavná knížka, plná nových informací o stromech a lesích, nás přivádí k úžasu nad zázraky přírody.

Z německého originálu: Das geheime Leben der Bäume: Was sie fühlen, wie sie kommunizieren – die
Entdeckung einer verborgenen Welt by Peter Wohlleben
© 2015 by Ludwig Verlag, München a division of Verlagsgruppe Random House GmbH, München, Germany

Peter Wohlleben (* 1964) se chtěl už jako dítě stát ochráncem přírody. Po studiu lesnictví byl více než dvacet let úředníkem zemské lesní správy. Aby mohl realizovat svou vizi trvale udržitelné péče o les, převzal v roce 2006 coby hajný revír o 1200 hektarech lesa v regionu Eifel. Dnes tam vede lesní akademii. Své znalosti předává na seminářích, při tematických prohlídkách lesa i na kurzech stavění srubů. Navíc objevil i radost z psaní knih a v roce 2015 se zařadil mezi mimořádně úspěšné autory. Jeho publikace Tajný život stromů a Citový život zvířat se staly světovými bestsellery.

Aleš Procházka (* 1963)
Herec, který v současnosti hostuje v Městských divadlech pražských, pochází z Prahy. Vystudoval pražskou DAMU a působil na různých divadelních scénách, hrál v mnoha televizních inscenacích a seriálech. Věnuje se také dabingu a svůj hlas propůjčil například Tomu Hanksovi, agentu Cooperovi v kultovním seriálu Twin Peaks nebo Severusi Snapeovi ve filmech o Harrym Potterovi.

Tajný život stromů - audiokniha provádí tajemstvími a krásami lesa a odhaluje nečekané skutečnosti o světě stromů. Autor Peter Wohlleben. Čte Aleš Procházka. Režie, hudba a mistr zvuku Miloš Vrána. Překlad Magdalena Havlová. Fotografie na obálce Markus Pawlowsky/Plainpicture.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma