Mrazík s pendrekem v ruce

Délka: 6 h 58 min
Interpret: Alexandr Mitrofanov
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 393 MB

Audiokniha Mrazík s pendrekem v ruce. Čte autor Alexandr Mitrofanov a Vladimír Kroc.

Proč je současné Rusko takové a proč nemůže být jiné?

Respektovaný novinář hledá odpovědi na palčivé otázky týkající se Ruska i společnosti a přináší nemilosrdné účtování se ztracenou duší ruského národa.

Fascinující popis Ruska a jeho společnosti od odborníka z nejpovolanějších – českého novináře, překladatele a komentátora ruského původu, Alexandra Mitrofanova. Autor nejen trefně popisuje současný stav země rozkládající se na dvou světadílech, který směřuje k totalitnímu státu, ale hledá odpovědi na otázky, proč se tak děje, kde je počátek toho všeho a zda tomu lze zabránit.

ALEXANDR MITROFANOV
Novinář, překladatel, komentátor a bloger. Narodil se v Rostovu na Donu, kde vystudoval na místní univerzitě žurnalistiku. Od roku 1979 žije trvale v České republice a působí jako novinář (deníky Právo lidu, Právo). Je autorem knih Za fasádou Lidového domu a spoluautorem Politiky pod pokličkou. V roce 2000 obdržel Cenu Ferdinanda Peroutky, o čtrnáct let později Cenu Karla Havlíčka Borovského (za své politické komentáře) a v roce 2016 Cenu Jiřího Ješe.

VLADIMÍR KROC
Rozhlasový moderátor a publicista. Vystudoval obor Mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze, ale kromě krátké doby se mu nikdy nevěnoval. Už během vysokoškolských studií se věnoval rozhlasu a po absolvování povinné vojenské služby nastoupil do Československého rozhlasu, kde je velmi aktivní dodnes. Slyšet ho můžeme v pořadech Večerní Radiožurnál, Hovory, Radiofórum, Den v 60 minutách. Pro svůj příjemný melodický hlas je vyhledávaným moderátorem. Je autorem nebo spoluautorem několika knih (např. Orion hlavou dolů; Jižním křížem krážem, Století Miroslava Zikmunda, Letenka do neznáma). Jeho životní motto je: Čas má plné kapsy překvapení.

Nahrávka vznikla podle knihy Alexandra Mitrofanova Mrazík s pendrekem v ruce vydané nakladatelstvím Prostor v roce 2021. Copyright © Alexandr Mitofanov, 2021. Čtou Alexandr Mitrofanov, Vladimír Kroc. Režie, zvuk a mastering Jan Koukal. Hudba Soundguru. Technická redakce Klára Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky © Toman Design. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2021.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma