Obálka audioknihy Válka na Ukrajině: kontext

Interpret: Petr Holý
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022

Zaskočilo vás ruské válečné tažení na Ukrajinu? Chcete uvést do kontextu, ale nemáte rádi sáhodlouhá vědecká pojednání? Pak je pro vás kniha Petra Holého tím pravým úvodem do aktuálního problému.

Autor si v ní nebere servítky a svižně a s humorem rozebírá, proč je Putin v Rusku tak oblíbený, v čem selhal Západ, jak se liší přístupy světových velmocí i jaká jsou možná východiska tohoto konfliktu. „Rusko by hrozně chtělo překreslovat s ostatními velmocemi mapu Evropy, ale má zásadní problém. Nikdo si s ním nechce kreslit.“ píše například Holý, který ve své analýze zúročil zkušenosti z práce v Radě Evropy i um blogera, jenž dokáže těžké téma odlehčit. Díky jeho knížce pochopíte, jaký je svět ruskýma očima a proč Západ Rusku nerozumí.

PETR HOLÝ
Publicista, bloger a tramvaják. Vystudoval Fakultu sociálních věd a Fakultu humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze. Pět let pracoval na oddělení bezpečnostních hrozeb a krizového řízení Ministerstva vnitra. Byl také českým zástupcem ve Výboru expertů na terorismus Rady Evropy ve Štrasburku. V roce 2017 se však rozhodl splnit si svůj dětský sen a od té doby řídí v Praze tramvaj. Můžete ho potkat na všech linkách, které vypravuje strašnická vozovna, nejčastěji ve dvaadvacítce. Založil si blog Nihilista na balkonu, v němž se na aktuální a vážné společenské problémy dívá odlehčeně a s humorem. Zápisky z blogu vydal také knižně pod stejnojmenným názvem.

GUSTAV HAŠEK
Český divadelní, filmový a televizní herec. Vystudoval pražskou Vyšší odbornou školu hereckou. První angažmá získal v Divadle Šumperk. Po třech sezónách se vrátil do Prahy. Nyní působí na volné noze, hraje v divadlech Minor, Aha!, Laterna Magika či D21. V menších rolích se objevil ve filmu O život, v seriálu Bohéma, Sestřičky a Modrý kód. Zahrál si také v detektivních sériích Případy 1. oddělení a Místo zločinu Ostrava.

Nahrávka vznikla podle knihy Petra Holého Válka na Ukrajině: kontext, vydané nakladatelstvím Gnóm! v roce 2022. Text copyright © Petr Holý, 2022. Čtou Petr Holý, Gustav Hašek. Režie, zvuk Vratislav Hubička. Hudba Vratislav Hubička Technická redakce Klára Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky © Jakub Němeček. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

Audiokniha Válka na Ukrajině: kontext – analýza Putinova Ruska bez servítků a s humorem. Čte autor Petr Holý a Gustav Hašek.