Obálka audioknihy Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti

Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti

Dominik Stroukal

Interpret: Petr Neskusil
Vydavatel: Grada Publishing
Vydáno: 2021

Od začátku koronavirové krize vzniká rekordní množství peněz. Dolarů i korun. Lidé tak čím dál více zkoumají možné alternativy. Může se takovou alternativou stát Bitcoin? Před několika lety byl Bitcoin vnímán jen jako zábava pro fanoušky. Nyní vstupujeme do doby, kdy se ukáže, jestli má potenciál stát se penězi budoucnosti. Krizi přežil, ale co dál?

Lze Bitcoin považovat za spolehlivé digitální peníze? Jak se Bitcoiny vytvářejí? Kolik jich je a bude? Kde se dají koupit a jak se s nimi pracuje? Nejde o pyramidovou hru? O bublinu? Stanou se jednou penězi budoucnosti? A pokud ano, jak si takovou kryptoměnu může někdo koupit a bezpečně uchovat?

Tato audiokniha je plná odpovědí. Na tyto i na mnohé další otázky. Naučte se přijímat a odesílat bitcoiny, ponořte se do jejich krátké, ale bohaté historie a prozkoumejte budoucí ekonomické dopady.

Nositel Nobelovy ceny za ekonomii Milton Friedman prohlásil v roce 1999: „Myslím si, že v omezování role státu bude hrát jednu z hlavních rolí internet. Jedna z věcí, které nám schází, ale brzy se objeví, jsou spolehlivé digitální peníze." Deset let nato byl spuštěn Bitcoin.