Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Mycelium VII: Zakázané směry

Mycelium VII: Zakázané směry

Vilma Kadlečková

Délka: 36 h 4 min
Interpret: Jaroslav Plesl
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2023
Série: Mycelium díl 7
Typ souboru: MP3
Velikost: 2.03 GB

PSYCHOTRONIKA JE NA VZESTUPU A PŘINÁŠÍ KONEC VŠEHO, CO BYLO…

Lodě míří k Zakázaným směrům. Staroslavná Tlix, planeta argenitu a Akkütlixe, nadále zůstává skrytá za obzorem, ale Lucas vidí obrovskou příležitost – a psychotronika mu dává možnost bleskově ji využít. On je první a právě v jeho rukou se sbíhají nitky staletých plánů. A mezitím psychotronika přetváří Zemi. Noví Vítači z Eilu následují svého proroka a čekají na příchod mesiáše. Ale kdo přesně má být tou božskou figurou? Kdo využije Hvězdovládu a přizpůsobí si svět podle svého? Naplňují se intriky velekněží, vynořují se staré psychoaktivní předměty, objevuje se nečekaná hrozba z vesmíru – a Lucas, který stojí v centru toho všeho, hledá způsob, jak tyto síly využít pro sebe. Zároveň je tu ovšem Aš-šád, jeho učitel, přítel, konkurent a protivník, který má svá vlastní tajemství související s fomalhiwským Sgenem. Jedno je ale jisté – Lucasovi překáží v cestě...

Předposlední díl – respektive první část posledního dílu – oceňované série, která se nesmazatelně zapsala do dějin české sci-fi.

VILMA KADLEČKOVÁ
Rodačka z Prahy absolvovala střední ekonomickou školu a obor vědecké informace a knihovnictví na FF UK. Počátkem 90. let se podílela na vzniku hry Dračí doupě a na založení klubu hráčů Hexaedr, spolupracovala s nakladatelstvím Altar a později působila jako překladatelka. Většina jejích SF děl náleží k cyklu Legendy o argenitu, jehož součástí jsou např. romány Na pomezí Eternaalu, Meče Lorgan, Stavitelé věží i další novely a povídky. Motiv argenitu se objevuje též v osmidílné sáze Mycelium (zahrnující svazky Jantarové oči, Led pod kůží, Pád do temnot, Vidění, Hlasy a hvězdy, Vrstva ticha, Zakázané směry a Program apokalypsy), která jí vynesla dvě ceny Akademie science fiction, fantasy a hororu. Další autorčiny polohy představuje třeba podvratná verze staročeských mýtů v novele O snovačce a Přemyslovi (2015).

Copyrights:
Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2023. Všechna práva vyhrazena.

Zakázané směry – audiokniha obsahuje sedmý díl ságy Mycelium. Autorka Vilma Kadlečková, čtou Jaroslav Plesl, Martin Zahálka, Kristýna Frejová a další.

více

Série Mycelium

Obálka audioknihy Mycelium I: Jantarové oči
Mycelium I: Jantarové oči
Obálka audioknihy Mycelium II: Led pod kůží
Mycelium II: Led pod kůží
Obálka audioknihy Mycelium III: Pád do temnot
Mycelium III: Pád do temnot
Obálka audioknihy Mycelium IV: Vidění
Mycelium IV: Vidění
Obálka audioknihy Mycelium V: Hlasy a hvězdy
Mycelium V: Hlasy a hvězdy
Obálka audioknihy Mycelium VI: Vrstva ticha
Mycelium VI: Vrstva ticha
Obálka audioknihy Mycelium VII: Zakázané směry
Mycelium VII: Zakázané směry
Obálka audioknihy Mycelium VIII: Program apokalypsy
Mycelium VIII: Program apokalypsy

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma