Obálka audioknihy Veterán

Vydavatel: Walker a Volf
Vydáno: 2022
Série: Veterán díl 1

Drsný svět mezi ocelí a magií – první část trilogie odehrávající se v prostředí románu „Seržant“ oceněného Akademií science-fiction, fantasy a hororu.

Vstupte do úvodního příběhu, v němž se další ikonický Žambochův hrdina, veterán Max Bronštejnm ocitá ve světě, v němž se lidé již naučili využívat jak magii, tak i sofistikovanou válečnou technologii. Ocitnete se na začátku invaze do liduprázdné a neznámé Pustiny prosycené temnou a hodně syrovou magií. Lidský um i technika zde stojí proti živlu deformujícímu vše živé.

A jen tak mezi námi: Max Bronštejn je obyčejnej žoldák a nějaké pompézní cíle či motivační proslovy nejsou určené zrovna pro něj. Tenhle chlap chce prostě jen přežít… Aspoň to tak na první pohled vypadá. Pojďte se s ním vypravit do světa, z něhož ani on sám není zrovna nadšenej.

MIROSLAV ŽAMBOCH
Miroslav Žamboch (13. 1. 1972, Hranice), spisovatel fantasy a sci-fi, scénárista. Vystudoval Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT v Praze a nyní pracuje v ÚJV Řež, a. s., (bývalý Ústav jaderného výzkumu v Řeži u Prahy). Již jeho první publikovaná povídka, Zpověď válečníka (1995), sklidila u čtenářů velký ohlas. Koniáše, hrdinu, který jej proslavil a získal mu velké množství příznivců, představil ve sbírce povídek Poslední bere vše (2000) a zejména v prvním samostatném románu Na ostřích čepelí. Jeho povídky vycházely pravidelně v časopisech (Ikarie) a vyšly také v několika antologiích, např. Punk Fiction (Mladá fronta 2004) nebo Čas psanců (Triton, Praha 2004). Společně s Jiřím W. Procházkou založil knižní dobrodružnou sérii Agent JFK (dodnes přes 40 dílů). Je stále aktivní na poli české fantastiky. Kromě psaní se Miroslav Žamboch věnuje hodně judu, kulturistice a zvláště pak extrémním sportům. K jeho zájmům patří také vojenská technika a chladné zbraně.

ZDENĚK VELEN
Zdeněk Velen (25. 5. 1974, Brno), herec, dabér, fotograf. Z tovární haly do divadla, filmu a audioknih. Životopis má herec Velen dobrodružný a rozmanitý, jak má mít každý umělec. Z tovární haly Chemie II nastoupil do Divadla bratří Mrštíků jako jevištní technik. Poté nastoupil do Horáckého divadla už jako herec. Poté vystudoval AMU na Divadlení fakultě v Praze. Nyní účinkuje v Divadle v Celetné, v Divadle Komedie a ve Švandové divadle komedie či ve Středočeském divadla Kladno. Účinkoval ve filmech i TV seriálech (Zdivočelá země, Četnické humoresky, Redakce). Současně je i fotografem a autorem tzv. „pouličních fotografií“. První výstavu svých děl měl v Divadle v Celetné. Vydal i knihu fotografií se stejně stručným názvem: „Pouliční fotografie.“ Pro dabing filmů i dramatického předčítání audioknih ho předurčuje neoposlouchaný, drsňácký hlas.