Obálka audioknihy V mrtvé zóně

Vydavatel: Audiotéka, Mystery Press
Vydáno: 2023
Série: UTSS Salamis díl 4

V MRTVÉ ZÓNĚ DOJDE NA DALŠÍ STŘET S KORZÁRY A TAKÉ JEDNO ŠOKUJÍCÍ ODHALENÍ...

Povstání na Novém Lagosu – nejkrvavější koloniální konflikt v novodobých dějinách, který neustal ani během války s Korzáry – dospěje ke svému konci, jeho vůdci generálu Taiwovi se však podaří uniknout. Povstalecká nákladní loď troufalým manévrem prorazí blokádu planety a skočí pryč ze soustavy, jen aby se z hyperprostoru vynořila v senzorovém dosahu UTSS Salamis.

Následné pronásledování zavede Salamis daleko za hranice kolonizovaného vesmíru, kde v prázdnotě mezi hvězdami nalezne staré bojiště, na kterém se před třinácti lety měla rozhodnout válka mezi Sépiany a Korzáry.

Když se na něm povstalci ukryjí, Salamis při jejich hledání narazí na nečekaný poklad. Na bojišti se mezi desítkami vraků možná skrývá první sépianské plavidlo, které kdy potkalo Korzáry, a v něm také odpověď na nejpalčivější otázky celé války: Kdo jsou Korzáři? Odkud pocházejí? A proč rozpoutali hned dvě mezihvězdné války?

Zničené lodě však své tajemství nevydají zadarmo a v mrtvé zóně se brzy bude znovu umírat.

JAKUB MAŘÍK
Narodil se v roce 1981 v Teplicích, vystudoval právně-ekonomickou školu a v současnosti se živí jako překladatel z angličtiny. Jeden z nejvýraznějších autorů současné tuzemské sci-fi & fantasy má na kontě přes dvacet povídek, z nichž nejpopulárnější je paranormální detektivka Absolutní smrt, za kterou byl v roce 2008 nominován na Cenu Karla Čapka. Publikuje v antologiích (Drakobijci, Cáry rubáše, Ve stínu říše aj.) a časopise Pevnost, do populární série Kladivo na čaroděje přispěl šestým dílem nazvaným Drsné sny (2014). Klasická military sci-fi Ve stínu slunce je prvním v řadě pěti samostatných románů odehrávajících se ve 22. století na palubě válečné lodi UTSS Salamis. Jakub Mařík žije v Novosedlicích u Teplic a ve volných chvílích provozuje pěší turistiku, zahradničí, čte a skládá puzzle.

LUBOŠ ONDRÁČEK
Luboš Ondráček je český herec a dabér. Vystudoval JAMU a jeho první angažmá bylo v satirickém divadle Večerní Brno. Šest let působil v Divadle Petra Bezruče v Ostravě a na různých projektech spolupracoval i s televizním studiem ČT Ostrava. S Českou televizí spolupracoval také na pořadu Toulavá kamera. Nyní se věnuje mimo jiné dabingové režii a načítání audioknih.

Audiokniha V mrtvé zóně obsahuje military sci-fi příběh od autora Jakuba Maříka. Čte Luboš Ondráček, režie Miloš Vrána.

Série UTSS Salamis

Obálka audioknihy Ve vroucím kotli