Mycelium: Led pod kůží

Délka: 16 h 29 min
Interpret: Jaroslav Plesl
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2016
Typ souboru: MP3
Velikost: 930 MB

Mycelium: Led pod kůží - sci-fi audiokniha Vilmy Kadlečkové odehrávající se ve 26. století na Zemi. Účinkují Jaroslav Plesl, Klára Issová, Jana Stryková, Marek Holý, Valerie Zawadská, Kristýna Frejová, Jan Meduna, Jitka Škápíková.

Mycelium #2

Velkolepá audio adaptace pokračování nejlepšího českého sci-fi románu roku 2013 v podání osmi pečlivě vybraných interpretů, které zprostředkuje literární zážitek lépe než dalekozření i osvícení dohromady.

Věci, které zůstávají utajeny naší mysli, nad námi získávají moc.
Tak dlouho Lodě čekaly – a konečně ho našly. Jejich sdílené vědomí se obrací ke Studni planetárního ticha, kde je Aš~šád z Fomalhiwy i Lucas Hildebrandt, a vybírají si svou oběť. Össeanka Kamëlë cítí Jejich záměr a zoufale se snaží odvrátit neodvratné; ale všechny okolnosti jsou proti ní. Dělá, co může, aby se vyhnula církevnímu Vykonavateli, záměrům velekněží i vlastní minulosti. Od Lucase Hildebrandta se nesmí nechat poznat, od ostatních se nesmí nechat zabít – a Fomalhiwanovi nesmí uvěřit.

„Projev Jaroslava Plesla se k postavě Lucase Hildebrandta přivinul jako jeho druhé já, v retrospektivách dostává nádech pobaveného smutku, v interakci s Fionou Fergussonovou pak té správné úmyslné ironie, při konfliktech se zürëgahlem pečlivě budované odměřenosti a v dialozích s Pinkertinou uvěřitelné náklonnosti.“ – Knihožrout.cz

VILMA KADLEČKOVÁ (*1971)
Narodila se v Praze, absolvovala střední ekonomickou školu a obor vědecké informace a knihovnictví na FF UK. Počátkem 90. Let se podílela na vzniku hry Dračí doupě, poté pracovala jako redaktorka a překladatelka. Většina jejích děl náleží k cyklu Legendy o argenitu, jehož součástí jsou např. romány Na pomezí Eternaalu, Meče Lorgan či Stavitelé věží. Motiv argenitu se objevuje i v pětidílné sáze Mycelium, jejíž první čtyři díly (Jantarové oči, Led pod kůží, Pád do temnot, Vidění) vyšly v nakladatelství Argo. První kniha této pentalogie Jantarové oči získala ceny Akademie SFFH 2013 jako Kniha roku a Nejlepší původní česká nebo slovenská kniha; třetí kniha Pád do temnot byla roku 2014 Akademií SFFH rovněž oceněna jako Nejlepší původní česká nebo slovenská kniha. Kromě oceňované ságy vydala znovu také svou novelu O snovačce a přemyslovi (Argo, 2015). Více na www.argenite.org.

JAROSLAV PLESL (*1974)
Absolvoval divadelní fakultu JAMU v Brně, od roku roku 2001 je členem souboru Dejvického
divadla. Televizní diváci jej znají ze seriálu Čtvrtá hvězda a filmové publikum ze snímků Pravidla lži, Grandhotel, Muži v říji, Největší z Čechů, Čtyři slunce nebo Rozkoš. Za svůj herecký výkon ve vedlejší roli hrobníka Olina ve filmu Díra u Hanušovic (2014) získal ocenění Český lev. Pro vydavatelství OneHotBook ztvárnil Lucase Hildebrandta v audioknize Mycelium: Jantarové oči (2014), vypravěče v Pádu Cařihradu (2014) a part Fredericka Clegga v audioknize Sběratel (2015).

JANA STRYKOVÁ (*1979)
Vystudovala činoherní herectví na DAMU, od roku 2010 je členkou souboru Divadla na Vinohradech. Natočila několik filmů (např. Případ Andrey S., Zakázané uvolnění, Child 44) i seriálů (např. Ordinace v Růžové zahradě, Dokonalý svět). Pro vydavatelství OneHotBook se kromě své účasti na četbě ságy Mycelium zhostila také partu Midori v audioknize Norské dřevo (2013), role Sonmi-451 v Atlasu mraků (2013), postavy Amy Dunnové ve Zmizelé (2014), ženských figur v Posledním Laponci (2014) a četby příběhu pro děti v titulu Klubíčko veselých pohádek (2015).

více

Série Mycelium

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma