Lovec draků

Délka: 12 h 35 min
Interpret: Martin Sláma
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2017
Typ souboru: MP3
Velikost: 710 MB

Lovec draků - audiokniha obsahuje příběh plný osudových zvratů v životě afghánského chlapce Amíra, který po útěku z vlasti hledá nový život v emigraci. Autor Khaled Hosseini. Čte Martin Sláma.

Afghánistán, 1975: dvanáctiletý Amír zoufale touží po vítězství v místním turnaji papírových draků a jeho věrný přítel Hasan mu slíbí pomoc. Ani jeden z nich však netuší, že toho odpoledne potká Hasana neštěstí, které jim oběma změní život navždy. Amírova rodina po ruské invazi do Afghánistánu uteče do Ameriky, jednoho dne si však Amír uvědomí, že se do rodné země ovládané Tálibánem musí vrátit, aby našel to jediné, co ve světě nezíská: vykoupení.
Příběh svou opravdovostí zasáhl čtenáře ve více než padesáti zemích světa a stal se také předlohou úspěšného filmu.

Khaled Hosseini (1965)
Narodil se v afghánském Kábulu v rodině diplomata a učitelky perštiny. Komunistický převrat a následná sovětská okupace na konci 70. let zabránily rodině v návratu do Paříže, a rodina se přestěhovala do USA, kde získala azyl. Hosseini nejprve vystudoval medicínu a osm let se také věnoval lékařské praxi, současně však už pracoval na své první knize Lovec draků (2003), která se stala okamžitým bestsellerem nejen v USA, ale po celém světě. Stejnou oblibu si získaly i jeho další romány Tisíce planoucích sluncí (2007) a A hory odpověděly (2013). Kromě psaní se Hosseini věnuje také roli vyslance dobré vůle UNHCR a práci pro svou nadaci The Khaled Hosseini Foundation poskytující humanitární pomoc chudým Afgháncům.

Martin Sláma (1970)
Po absolutoriu na Divadelní fakultě JAMU se stal členem činohry Národního divadla Brno, kde působí dodnes. Z dlouhého seznamu postav, které za tu dobu vytvořil, jmenujme Edgara v Králi Learovi, Hubičku ve Snu noci svatojanské, dvojroli Rechtor – Skokánek v Lišce Bystroušce nebo Bertieho, vévodu z Yorku ve Stropnického adaptaci hry Králova řeč, za něhož byl nominován na Cenu Thálie 2013. Na svém kontě má desítky nadabovaných inscenací a seriálů (Komisař Rex, Mentalista, Havaj 5-0). Televizní diváci ho znají jako strážmistra Karabelu v Četnických humoreskách. Je také moderátor a několik let moderoval pořad Dobré ráno na ČT 2.

Nahrávka vznikla podle knihy Khaleda Hosseiniho Lovec draků vydané nakladatelstvím Argo v roce 2016. | Copyright © 2003 TKR Publications, LLC. | Z anglického originálu The Kite Runner vydaného nakladatelstvím Riverhead Books v New Yorku v roce 2013 přeložila Eva Kondrysová. | Translation © Eva Kondrysová, 2016. | Čte Martin Sláma. Hudba Mario Buzzi. Režie Ondřej Jirásek. Zvuk, střih a mastering Matěj Korytář. Produkce nahrávky Vladimíra Jirásková. Natočeno v Recording Studiu Škroupova Brno. Cover art Robin Brichta. Úprava obalu pro CD Martin Urbánek. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová | Vydalo Tympanum, s. r. o., v listopadu 2017.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma