Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Anna Elliotová

Anna Elliotová

Jane Austenová

Délka: 9 h 8 min
Interpret: Dana Černá
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 515 MB

JEN NA CHVÍLI SE ZASNÍT…

Klasický román anglické autorky o hledání pravého životního partnera je půvabným, pomalu plynoucím líčením života členů střední třídy v Anglii, jejich zájmů, zábav a citů.

Román pro všechny, kdo si oblíbili hrdinky Jane Austenové obdařené inteligencí, vtipem a morální pevností. Tento půvabný skvost psala autorka na sklonku své literární dráhy a vložila do něj všechen svůj tvůrčí um i ohlédnutí za vlastním životem s otázkou, zda ji něco v životě neminulo. Spisovatelka se těší z každého slova, pečlivě je váží, místy jen naznačuje, aby nenarušila jemné předivo vyprávění o vztazích mezi rodiči a dětmi, mezi sestrami i mezi mužem a ženou. Nechme se unášet jejím líčením života venkovské střední třídy v Anglii, jejích každodenních činností, zájmů, zábav, dobromyslných zápletek a nedorozumění i shledání...

JANE AUSTENOVÁ
Anglická spisovatelka, zakladatelka moderního rodinného románu v anglické literatuře. Narodila se v rodině duchovního. Studovala krátce na soukromých středních školách v Oxfordu a Readingu. Pro úzký okruh rodiny psala již od patnácti let krátké prózy, básně i dramatické scény. Nikdy se neprovdala, po smrti otce žila s matkou a sestrou v Southamptonu, později v Chawtonu. Zde se věnovala rozsáhlejší tvorbě a připravovala k vydání svá díla, z nichž většinu několikrát přepracovávala. Její díla vycházela za jejího života anonymně, pod jejím jménem byla vydávána až po její smrti, kdy také dosáhla největší proslulosti. K jejím nejznámějším dílům patří Pýcha a předsudek a Rozum a cit, oceňovány jsou i romány Emma a Mansfieldské panství. Všechny její romány byly mnohokrát zfilmovány.

DANA ČERNÁ
Česká herečka. Po absolutoriu Pražské konzervatoře získala angažmá v Městském divadle Kladno, poté v Mladé Boleslavi. V letech 2000–2019 byla členkou pražského Činoherního klubu, kde ztvárnila role v inscenacích Ladislava Smočka, Petra Palouše či Ondřeje Sokola. Její tvář je známá především z televizních seriálů jako Kriminálka Anděl, Cirkus Bukowsky, Rapl, Specialisté, Ochránce a další. Je vyhledávaná dabérka – v češtině jejím hlasem mluví například Uma Thurman (Pulp Fiction: Historky z podsvětí), Claire Forlani (Seznamte se, Joe Black), Kristin Davis (Sex ve městě), Juliette Binoche (Jak býti dobrou ženou) a mnoho dalších. Pravidelně spolupracuje s rozhlasem a načítá audioknihy.

Nahrávka vznikla podle knihy Jane Austenové Anna Elliotová vydané nakladatelstvím Slovart v roce 2021. Czech edition © Nakladatelství Slovart, s. r. o., Praha, 2021. All rights reserved. Z anglického originálu Persuasion, vydaného nakladatelstvím Pan Books Ltd. v Londýně roku 1969, přeložila Kateřina Hilská. Translation © Kateřina Hilská, 2021. Čte Dana Černá. Režie, zvuk Klára Vejda Melicharová. Vyrobilo studio Soundgru. Design obálky © Martin Urbánek. Grafická úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Anna Elliotová, napsala Jane Austenová, čte Dana Černá.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma