Obálka audioknihy Sherlock Holmes - Barvíř na penzi, Podnájemnice v závoji

Vydavatel: Tebenas
Vydáno: 2014
Série: Sherlock Holmes

Dvě dramatizace povídek Sira A.C. Doyla z archivu brněnského studia Českého rozhlasu.

Barvíř na penzi byl okraden svou o dvacet let mladší manželkou a mladým sousedem. Oba mladí lidé zdá se uprchli. Barvíř najme Sherlocka, aby oba vypátral, netuší však, jakým směrem se pátrání stočí.

Podnájemnice v závoji
Vyprávění ženy, skrývající obličej pod závojem, odhalí skutečný průběh několik let starého neštěstí.

Sir Arthur Conan Doyle (1859-1930)
Britský spisovatel, proslulý především příběhy o Sherlocku Holmesovi, jež zásadně ovlivnily podobu detektivního žánru. Původním povoláním lékař. Jako autor byl velmi plodný - jeho tvorba zahrnuje kromě detektivek také historické a fantastické povídky a romány, dramata, poezii a literaturu faktu. Působil rovněž jako válečný zpravodaj. Byl aktivní v politice - kandidoval do parlamentu, zasazoval se o dodržování práva v případech protiprávně odsouzených, vystoupil proti nelidským podmínkám v belgickém Kongu a organizoval mezinárodní podporu jejich zlepšení, veřejně hájil zájmy Velké Británie ve válečných konfliktech, prosazoval projekt vybudování tunelu pod Lamanšským průlivem. Věnoval se také sportu, byl jedním z prvních automobilistů ve Velké Británii, propagoval začínající lyžování. V závěru života se zaměřil na šíření spiritismu.

Jiří Tomek (1931-2013)
Vystudoval JAMU a v letech 1986-2001 tu pracoval jako pedagog. Působil ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti, Divadle bratří Mrštíků v Brně, Divadle E. F. Buriana v Praze, Státním divadle Brno a od roku 1967 v Městském divadle Brno. Vytvořil desítky rozhlasových, televizních i filmových rolí. Držitel Ceny Františka Filipovského (1998) za celoživotní mistrovství v dabingu.

Jaroslav Kuneš (1939)
Klatovský rodák zamířil po vystudování DAMU do Brna, kde nejprve získal angažmá v Divadle bratří Mrštíků (1964-1981). Poté až do odchodu do penze v roce 2003 patřil k oporám Národního divadla Brno. Působil jako pedagog na JAMU i na brněnské konzervatoři. Seznam jeho televizních, rozhlasových a dabingových rolí čítá stovky položek.

Sherlock Holmes - Barvíř na penzi, Podnájemnice v závoji - audiokniha obsahuje dva případy slavného detektiva, jehož autorem je Arthur Conan Doyle. Účinkují Jiří Tomek, Jaroslav Kuneš, Maxmilián Hornyš, Zuzana Slavíková a další. Režie Zdeněk Kozák.

Série Sherlock Holmes

Obálka audioknihy Slavné případy Sherlocka Holmese 6