Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Sherlock Holmes - Barvíř na penzi, Podnájemnice v závoji

Sherlock Holmes - Barvíř na penzi, Podnájemnice v závoji

Arthur Conan Doyle

Délka: 52 min
Interpret: Jiří Tomek
Vydavatel: Tebenas
Vydáno: 2014
Série: Sherlock Holmes
Typ souboru: MP3
Velikost: 49 MB

Dvě dramatizace povídek Sira A.C. Doyla z archivu brněnského studia Českého rozhlasu.

Barvíř na penzi byl okraden svou o dvacet let mladší manželkou a mladým sousedem. Oba mladí lidé zdá se uprchli. Barvíř najme Sherlocka, aby oba vypátral, netuší však, jakým směrem se pátrání stočí.

Podnájemnice v závoji
Vyprávění ženy, skrývající obličej pod závojem, odhalí skutečný průběh několik let starého neštěstí.

Sir Arthur Conan Doyle (1859-1930)
Britský spisovatel, proslulý především příběhy o Sherlocku Holmesovi, jež zásadně ovlivnily podobu detektivního žánru. Původním povoláním lékař. Jako autor byl velmi plodný - jeho tvorba zahrnuje kromě detektivek také historické a fantastické povídky a romány, dramata, poezii a literaturu faktu. Působil rovněž jako válečný zpravodaj. Byl aktivní v politice - kandidoval do parlamentu, zasazoval se o dodržování práva v případech protiprávně odsouzených, vystoupil proti nelidským podmínkám v belgickém Kongu a organizoval mezinárodní podporu jejich zlepšení, veřejně hájil zájmy Velké Británie ve válečných konfliktech, prosazoval projekt vybudování tunelu pod Lamanšským průlivem. Věnoval se také sportu, byl jedním z prvních automobilistů ve Velké Británii, propagoval začínající lyžování. V závěru života se zaměřil na šíření spiritismu.

Jiří Tomek (1931-2013)
Vystudoval JAMU a v letech 1986-2001 tu pracoval jako pedagog. Působil ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti, Divadle bratří Mrštíků v Brně, Divadle E. F. Buriana v Praze, Státním divadle Brno a od roku 1967 v Městském divadle Brno. Vytvořil desítky rozhlasových, televizních i filmových rolí. Držitel Ceny Františka Filipovského (1998) za celoživotní mistrovství v dabingu.

Jaroslav Kuneš (1939)
Klatovský rodák zamířil po vystudování DAMU do Brna, kde nejprve získal angažmá v Divadle bratří Mrštíků (1964-1981). Poté až do odchodu do penze v roce 2003 patřil k oporám Národního divadla Brno. Působil jako pedagog na JAMU i na brněnské konzervatoři. Seznam jeho televizních, rozhlasových a dabingových rolí čítá stovky položek.

Sherlock Holmes - Barvíř na penzi, Podnájemnice v závoji - audiokniha obsahuje dva případy slavného detektiva, jehož autorem je Arthur Conan Doyle. Účinkují Jiří Tomek, Jaroslav Kuneš, Maxmilián Hornyš, Zuzana Slavíková a další. Režie Zdeněk Kozák.

více

Série Sherlock Holmes

Obálka audioknihy Slavné případy Sherlocka Holmese 6
Slavné případy Sherlocka Holmese 6
Obálka audioknihy Slavné případy Sherlocka Holmese 7
Slavné případy Sherlocka Holmese 7
Obálka audioknihy Strakatý pás
Strakatý pás
Obálka audioknihy Námořní smlouva
Námořní smlouva
Obálka audioknihy Umírající detektiv
Umírající detektiv
Obálka audioknihy Poslední případ
Poslední případ
Obálka audioknihy Pes baskervillský
Pes baskervillský
Obálka audioknihy Pes baskervillský
Pes baskervillský

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma