Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Meč magistra medicíny

Meč magistra medicíny

Karel Štorkán

Délka: 12 h 29 min
Interpret: Pavel Soukup
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Série: Kronika katů Mydlářů díl 1
Typ souboru: MP3
Velikost: 704 MB

Katovské řemeslo bylo ponižující živností a katové byli psanci, pouze Jan Mydlář byl výjimkou

Meč magistra medicíny je prvním dílem série Kronika katů Mydlářů. Příběh proslulého kata, magistra Jana Mydláře, tu vypráví jeho syn, který po něm toto řemeslo zdědil.

Historický román se odehrává v rudolfínské Praze a z jeho hrůzostrašných, tajemných a krví obestřených historií vystupuje pohnutý životní příběh magistra medicíny a kata Jana Mydláře. Příběh vypráví syn proslulého kata, který zdědil jeho neblahé řemeslo.

Být katem bylo ponižující, řemesla si nikdo nevážil, katům se nedostávalo pochopení, byli celoživotními psanci. Jan Mydlář byl čestnou výjimkou. Vystudoval lékařství a chirurgii na univerzitě a stal se katovým pomocníkem v Chrudimi, a to jen proto, že chtěl zachránit krásnou Dorotku. Později se stává hlavním pražským katem a jeho život je spojen s mnoha významnými osobnostmi té doby.

KAREL ŠTORKÁN
Karel Štorkán (1923 – 2007) byl český spisovatel a scenárista, profesor Fakulty žurnalistiky UK, autor knih pro mládež, historických románů, kriminálních příběhů, dívčích románů a televizních scénářů, řady odborných prací z oboru žurnalistiky, tematicky čerpal z oblasti sportu, kriminalistiky a života mládeže. Část jeho literární produkce je založena na beletrizaci dokumentovaného faktu a klade si za cíl informovat veřejnost o problematice současné kriminalistiky. Citové úrazy a touhy mladých, jejich často zkreslené představy o světě, kolize, ztráty iluzí, ale i první kroky k dospělosti. Kromě toho je autorem knižní tetralogie Kronika katů Mydlářů nebo trilogie Pražské židovské kroniky.

PAVEL SOUKUP
Pavel Soukup (1948) je český herec, dabér a voiceover. Vystudoval žurnalistiku a divadelní fakultu AMU. Prošel divadly v Olomouci, Liberci a Městskými divadly v Praze. Později se stal členem souboru Hudebního divadla v Karlíně. Věnuje se také dabingu. Jeho hlas je spjat zejména s herci Arnoldem Schwarzeneggerem a Dolphem Lundgrenem. Ve videohře Mafia II namluvil postavu Jimmyho. Jeho hlas známe také z rozhlasových her a audioknih.

Nahrávka vznikla podle knihy Karla Štorkána Kronika katů Mydlářů (Meč magistra medicíny), vydané nakladatelstvím Šulc - Švarc v roce 2012. Text copyright © Karel Štorkán. Čte Pavel Soukup. Režie, zvuk Vratislav Hubička. Hudba Pavel Hlaváček. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky a úprava pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Meč magistra medicíny, autor Karel Štorkán, čte Pavel Soukup.

více

Série Kronika katů Mydlářů

Obálka audioknihy Meč magistra medicíny
Meč magistra medicíny
Obálka audioknihy Kati ve službách císařů
Kati ve službách císařů
Obálka audioknihy Katova vinice
Katova vinice

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma